Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Заходи задля розвитку шкіл українознавства в діаспорі

Автор:

|

Листопад 24, 2016

|

Рубрика:

Заходи задля розвитку шкіл українознавства в діаспорі
Вчителі Школи Українознавства в Йонкерсі (штат Нью-Йорк). 1-й ряд: Оксана Зубата, Юрій Гаєцький та Євген Федоренко; 2-й ряд: Марія Курчак, Олександр Роман, Оксана Дерій, Світлана Хмурковська, Мар’яна Носаль і Юрій Косачевич

Вчителі Школи Українознавства в Йонкерсі (штат Нью-Йорк). 1-й ряд: Оксана Зубата, Юрій Гаєцький та Євген Федоренко; 2-й ряд: Марія Курчак, Олександр Роман, Оксана Дерій, Світлана Хмурковська, Мар’яна Носаль і Юрій Косачевич

У м. Кергоксон (штат Нью-Йорк) у палаці «Гадсон-велі різорт» 21-23 жовтня відбувся з’їзд Шкільної ради при Українському конґресовому комітеті Америки та Всеамериканська вчительська конференція шкіл українознавства. В заходах взяли участь більше 60 делегатів — члени управи Шкільної ради, педагогічні радники, директори, учителі 15 шкіл українознавства.
Напередодні під керівництвом Юрія Гаєцького відбулася нарада директорів шкіл і педагогічних радників, на якій було заслухано звіти директорів шкіл про стан навчання в школах, обговорено актуальні питання та проблеми в їхній роботі, ухвалено рішення про створення іменного фонду Євгена Федоренка, який буде відзначати «Кращого вчителя року» та «Кращого учня року».
З’їзд вчителів українознавчих шкіл Америки розпочав роботу з обрання президії в складі: Володимир Боднар, директор школи м. Парма; Світлана Хмурковська, директор школи м. Йонкерс; Наталя Пономарьова, вчитель історії та літератури м. Чикаґо та вітального слова голови президії Володимира Боднара.
Присутні заслухали звіт Євгена Федоренка, голови управи Шкільної ради, про роботу за звітний період. Він наголосив, що закордонні українці, котрих зараз є близько 20 млн, мусять зберігати українську мову і не сміють відриватися від культури своїх батьків. Таким було програмне рішення першого з’їзду Шкільної ради від 14 березня 1953 року й основне завдання Шкільної ради впродовж усього періоду її діяльності. Таким завданням воно залишається і зараз, і на майбутній період її діяльності. З приємністю було сприйнято інформацію доповідача про створення трьох нових шкіл українознавства в Брукліні, Чикаґо та Сан-Дієґо. Д-р Федоренко подякував усім за співпрацю і повідомив, що складає свої повноваження голови управи Шкільної ради, які виконував упродовж останніх 33 років.
Делегати з’їзду заслухали фінансовий звіт члена управи Марії Решітник, звіт голови Товариського суду, директора Юрія Косачевича, звіт голови Контрольно-ревізійної комісії Ореста Поліщука. Відтак було обрано склад нової управи. Її головою став д-р Гаєцький, заступниками — Степан Патриляк, Володимир Боднар і Володимир Кривонос. Обрано також членів Товариського суду та членів Контрольно-ревізійної комісії. Новообраний голова управи Шкільної ради д-р Гаєцький зупинився на основних проблемах, які в майбутньому буде розв’язувати Шкільна рада. До них належать:
* робота з організації нових українознавчих шкіл у США;
* праця над підвищенням якості знань учнів, що значною мірою залежить від учителів і методики викладання;
* посилення зв’язків Шкільної ради з Міністерством освіти України, з українськими школами Канади, країн Європи й Америки;
* праця над вдосконаленням статуту Шкільної ради, навчальних програм, посібників, підручників і лектури.
Делегати з’їзду обрали д-ра Федоренка почесним головою управи Шкільної ради та затвердили фонд його імені, який буде нагороджувати «Кращого вчителя року» та «Кращого учня року». За 2015/2016 навчальний рік кращим вчителем стала викладач української літератури Валентина Каплун (школа у м. Виппані), кращим учнем — вихованець цієї школи Стефан Білик.
На цьому з’їзд Шкільної ради завершив свою роботу. Після перерви було проведено вчительську конференцію шкіл українознавства. Працювало дві секції: одна для вчителів молодших класів, якою керувала Наталя Пономарьова і друга — для вчителів старших класів, якою керував Володимир Кривонос. На завершення відбувся круглий стіл, на якому було заслухано доповідь д-ра Боднара, присвячену 160-літтю від дня народження Івана Франка, та доповідь доцента Кривоноса, присвячену життю і діяльності Євгена Федоренка. Юрій Гаєцький підбив підсумки роботи з’їзду та конференції, подякував присутнім за активну участь у роботі.

Володимир Кривонос

Підписи до фото:
IMG_9035 — Валентина Каплун — Кращий учитель року 2015/2016
IMG_9048 —
2016 Educational Council Conference — Делегатів з’їзду

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply