Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

Загальні збори кредитівки «Самопоміч» у Чикаґо

Автор:

|

Квітень 01, 2022

|

Рубрика:

Загальні збори кредитівки «Самопоміч» у Чикаґо
Співає Ксенія Левкович зі студії «Елегія»

71-ші річні загальні збори Української федеральної кредитової спілки «Самопоміч» відбулися в неділю, 20 березня ц. р., в головному офісі в Чикаґо. О другій годині пополудні Олег Караван, президент дирекції, офіційно відкрив засідання і закликав Українських американських (У-А) ветеранів внести прапори. Гімни США й України виконала юна Ксенія Левкович зі студії «Елегія», всі разом заспівали «Боже Великий, Єдиний». Молитву прочитав о. Василь Кушнір, настоятель парафії св. Миколая.
Олег Караван, президент дирекції, привітав членів кредитівки і представників організацій. Він зазначив, що попри певні труднощі кредитівка успішно завершила минулий рік. Хвилиною мовчання вшанували членів, які відійшли у вічність, та українців, які загинули у війні з Росією. Опісля президент дирекції представив членів дирекції і контрольної комісії.
Віктор Войтихів, секретар дирекції, прочитав протокол із минулорічних загальних зборів. Потім слідував звіт Віталія Кутного, президента/виконавчого директора. Він акцентував на тому, що 2021-го «Самопоміч» відзначила 70 років надання членам фінансових послуг та щедрої підтримки громади. Торік активи кредитівки досягли $800 млн, а капітал наблизився до $120 млн. «Це зростання дозволило збільшити нашу команду — тепер у кредитівці працюють 125 осіб, які обслуговують 24,4 тис. членів у трьох штатах. 2021 пік був рекордним за кількістю позик. Ми надали понад $120 млн іпотечного фінансування і тепер також пропонуємо житлову іпотеку у Флориді», — зазначив п. Кутний.
Кредитівка «Самопоміч» була першою фінансовою установою для багатьох нових імміґрантів, які прибували до Чикаґо 70 років тому, і через сьогоднішню жахливу війну у нас на Батьківщині, ми знову будемо бачити наплив імміґрантів із України. Кредитівка «Самопоміч» робить усе можливе, щоб полегшити їхню адаптацію у чужій країні, щоб вони могли отримати необхідні банківські послуги у фінансовій установі, де розмовляють їхньою рідною мовою та розуміють складність ситуації, в яку вони потрапили. Інформаційний центр асоціації «Самопоміч» також готовий прикласти максимум зусиль, аби допомогти землякам почати нове життя тут, у Чикаґо.
За працю контрольної комісії звітував Богдан Вруський. Основною функцією комісії є проведення внутрішнього аудиту, покликаного визначити: що звіти готуються вчасно та точно відображають операції й їхні результати; що внутрішній контроль ефективно підтримується та належним чином захищає кредитну спілку, її членів і персонал; що обрані посадові особи та працівники кредитівки належним чином виконують свої обов’язки та покладену на них відповідальність; комісія також запевняє належним чином введення вказівок і політики, встановлених Радою директорів.
Ореста Федняк, голова фундації «Самопоміч», прозвітувала про Фонд допомоги Україні. На день звіту зібрали $380,000 дотацій. Фундація виділила датки трьом організаціям, які надають гуманітарну допомогу українцям: Фундації Українського лікарського товариства Північної Америки, Злученому українсько-американському допомоговому комітетові та і Фондові «Відродження захисників України» (Revived Soldiers Ukraine). Пожертви продовжують надходити.
Ірина Вруська прочитала звіт номінаційної комісії, яка запропонувала до Ради директорів таких членів: Іван Огаренко, Богдан Ватраль, і Роман Яцковський. Інших кандидатів не було, тож збори утвердили номінації одноголосно. Потому прозвучали привітання від громадських установ.
Першою виступила Анна Сириллі, директорка Катедральної школи св. Миколая, з чотирма учнями восьмикласниками, які розказали про користі навчання у школі св. Миколая та подякували кредитівці за постійну допомогу.
Владика Бенедикт, глава Української католицької єпархії, згадав про споріднені організації зі спільною назвою «Самопоміч» — кредитівка, фундація й асоціація, які разом працюють на користь своїх членів і громади.
Ігор Дячун, голова відділу Іллінойс Українського конґресового комітету Америки (УККА) подякував кредитівці за спонсорство першого параду з нагоди Дня Незалежности України.
Від Генерального консульства України в Чикаґо виступив з привітом віцеконсул Ярослав Пилипенко з похвалою кредитівці за піклування членами та громадою.
Орися Бурдяк, президентка Централі українських кооператив Америки, привітала кредитівку з минулорічними досягненнями та подякувала дирекції та управителям за постійну співпрацю з кооперативним рухом на загал.
Віктор Войтихів прочитав перелік письмових привітів, який подаємо повністю.
Іллінойс: Централя українських кооператив Америки, Генеральне консульство України в Чикаґо, Катедральна школа св. Миколая, Українська католицька єпархія в Чикаґо, Українська католицька катедра св. Миколая, Українська католицька церква (УКЦ) св. Йосифа, УКЦ Непорочного Зачаття, УКЦ св. Володимира й Ольги, УККА відділ Іллінойс, танцювальний ансамбль «Громовиця», Школа балету та українського танцю, «Пласт», 8-й відділ Організації оборони чотирьох свобід України (ОЧОСУ), Український національний музей, Фундація Українського католицького університету, 32-й відділ У-А ветеранів, осередок Спілки української молоді (СУМ) ім. Дм. Вітовського, відділ Алли Горської ОЖ-ОЧСУ та ОЖ-ОЧСУ Централя США.
Нью-Джерзі: УКЦ св. Івана Хрестителя у Виппані, УКЦ св. Івана Хрестителя у Ньюарку, УПЦ Вознесіння у Мейплвуді, УКЦ Непорочного Зачаття в Гисайді, УКЦ св. Петра і Павла у Джерзі-сіті, УАКЦ Нью-Джерзі у Виппані, Український народний дім у Джерзі-Сіті, Український культурний центр в Ірвінґтоні, 17-й відділ «Пласту» у Виппані, осередок СУМ № 20 «Ужгород» ім. Лесі Українки у Джерзі-сіті, відділ СУМ Ньюарк- Ірвінґтон, відділ СУМ № 49 «Калуш» ім. 24 серпня 1991 року у Виппані, Українська спортова централя Америки й Канади у Рендольфі, Спортове товариство «Чорноморська січ» у Виппані, Український музей спорту в Горшамі, Спортова академія «Лис» у Виппані, танцювальний ансамбль «Іскра» у Виппані, 75-й відділ Союзу українок Америки у Мейплвуді, відділ УККА в окрузі Ессекс Джуніор, відділ УККА в окрузі Моррос, відділ № 1 ООЧСУ у Ньюарк-Ірвінґтоні, відділ № 5 Організації оборони Лемківщини в Ірвінґтоні.
Отець Іван Бурядник, настоятель Української католицької парафії св. Йосифа в Чикаґо, подякував за допомогу церкві і прицерковним організаціям. Він також передав подяку від Ірини Ващук-Дисціпіо, голови Revived Soldiers Ukraine, яка того ж дня вранці телефонувала зі Львова і розповіла про медичні засоби, які фонд зумів купити завдяки зібраним коштам і перевезти в українській лікарні: швидкі допомоги, ультразвукові та рентгенові апарати тощо.
Отець Ярослав Мендюк із УКЦ Непорочного Зачаття в Палатайні подякував кредитівці за допомогу в будівництві нового храму, а працівникам філії за їхню старанну й професійну працю.
Отець Олег Кривокульський, настоятель Української католицької парафії св. Володимира і Ольги, склав подяку та привітав збори від імені Блаженнійшого Святослава, глави Української греко-католицької церви, переповідаючи, що Отець Церкви назвав кредитівку «Самопоміч» добрим Самарянином.
Новообрана управа Української федеральної кредитової спілки «Самопоміч» уконститувалася в такому складі: Олег Караван — президент дирекції; Богдан Ватраль — віцепрезидент/скарбник; Віктор Войтихів — віцепрезидент/секретар; Ігор Ляшок і Ореста Фединяк — віцепрезиденти; Христина Козій, Іван Огаренко, Йосиф Оверко, Роман Яцковський — члени дирекції; Іван Павлик — член-емерит дирекції.
На вебсторінці кредитівки www.selfreliance.com можна переглянути річний звіт за 2021 рік, а також звіти за попередні роки й історію установи. Найновіші інформації «Самопоміч» розміщує на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

Пресслужба кредитівки «Самопоміч»

Як повідомляв «Міст», відбулися 70-ті річні загальні збори кредитівки «Самопоміч».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply