Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Як українці у США боронять власний бізнес від мародерств?

Автор:

|

Червень 22, 2020

|

Рубрика:

Як українці у США боронять власний бізнес від мародерств?
Андрій Добрянський

Мирний протестний рух підтримують 64 % від усіх американців. Чи беруть участь у демонстраціях українці, котрі живуть у США, як вони захищають свої компанії від мародерів і що українським громадянам радить українське посольство?
«Я став свідком того, що ніяк не можна назвати нормальним. Закликаю вас, українці, самоорганізовуватись у групи людей і чинити оборону і опір грабункам. Ні в якому разі не нападати ні на кого». Такий заклик до української громади у Чикаґо і в інших містах, де мирні протести переросли у безлади та мародерства, отримав значний відгук у соціальних мережах. Його автор Роман Трач розповів, що відкрити свій ресторану Lawn, але був змушений загатити вікна та чатувати там уночі, щоб уникнути грабунків. Так само чинять й інші громади, приміром, італійці та латиноамериканці.
«Усе в дуже спішному порядку барикадувалося, — розповідає п. Трач. — Якщо раніше ми потребували масок від коронавірусу, то тепер друзі питають: «Де ти взяв фанеру?» Бо фанери не вистачає».
Роман став очевидцем грабунків місцевих крамниць і закладів і зміг це за фільмувати. «Я просто ввечері поїхав до себе на об’єкт і побачив, як поруч із моїм будинком розбили магазин алкоголю. звідти виносять пакунки і в машину пачками вантажать. Я просто взяв камеру і почав знімати. Далі поїхав до кав’ярні на Мілуокі і побачив, як юрба біля «Адідасу» збирається, взяв камеру і фактично відзняв, як вся ця аґресія починалася, як розбили ці двері і кинулися грабувати», — ділиться він.
При цьому чоловік наполягає, що варто розрізняти мародерів і мирних протестувальників за зміни у суспільстві. На цьому наголошує й Андрій Добрянський із Нью-Йорка, котрий репрезентує Український конґресовий комітет Америки та Світовий конґрес українців. Він каже, що наразі діаспора не виступала зі спільними заявами, українці з його оточення засуджують мародерів, але загалом підтримують мирний рух.
«Навіть тут. в українській околиці. моя подруга мене запитала, чи я буду в парку на маніфестації. Це мирне, спокійне, тихе віче, що триває 30 хвилин, і все, додому ідуть», — пояснив діаспорянин.
Тим часом, Володимир Єльченко, посол України у США, закликав співгромадян уникати місць масового скупчення людей і не брати участі у демонстраціях, аби не наражатися на небезпеку. «Виконувати безумовно рекомендації правоохоронних органів, передусім, поліції США або Національної гвардії, яка також зараз залучена до охорони громадського порядку, — наголосив він. — І взагалі, якщо щось трапляється, треба негайно виходити на зв’язок із посольством або з іншою дипломатичною установою України на території США, телефонувати, вимагати присутності консула». Українське дипломатичне представництво також відкрило гарячу лінію, за якою варто звертатись у разі виникнення надзвичайної ситуації.

«Голос Америки»

Як повідомляв «Міст», мітинґарі влаштували стрілянину в Сіетлі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply