Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Як розвивалася українська культура в Нью-Джерзі

Автор:

|

Липень 29, 2021

|

Рубрика:

Як розвивалася українська культура в Нью-Джерзі

У Центрі мистецтв Баррон (The Barron Arts Center), що в м. Вудбрідж (штат Нью-Джерзі), відкрили дві виставки, присвячені розвитку української культури у цьому штаті, — «Народне декоративне мистецтво України» та «Мистецтво української вишивки». Виставки діють у рамках багатогранної серії виставок «Мистецтво текстилю: переосмислення Нью-Джерзі», які покликані показати «спільні нитки» культурного ландшафту штату Нью-Джерзі. Зокрема, ця серія має на меті ознайомлення з текстильним мистецтвом різноманітних культур, з наголосом на те, як ця одна з найдавніших форм мистецтва людства розвинулася у потужне відображення культури того чи іншого народу і змінювала культурний та мистецький ландшафт Нью-Джерзі.
Виставка «Народне декоративне мистецтво України» створена на базі експонатів із колекції Юрія Міщенка та Наталі Павленко, які живуть у Нью-Джерзі. На виставці представлено цілий ряд скарбів, зокрема, збірку картин у стилях Петриківка і Самчики (на полотні та папері), а також багато оздоблених ручною роботою тканин і рушників, серед яких багато й традиційних українських вишитих рушників. Всередині виставки доступне для перегляду відео з розповіддю Юрія Міщенка, яка надає глибше розуміння окремих артефактів, представлених на виставці. Це розуміння ґрунтується на власному досвіді автора та його глибокому розумінні українського народного декоративного мистецтва.
Друга виставка в Центрі мистецтв Баррон «Мистецтво української вишивки» присвячена традиційній українській ручній вишивці. Її організував 98-й відділ Союзу українок Америки (СУА). На показі представлені гарно оздоблені традиційні жіночі та чоловічі сорочки, народний одяг, подушки, скатертини і серветки, рушники, які унаочнюють унікальність реґіональних мотивів, дизайну, кольорових гам і типу вишивальних швів. На цій виставці також можна переглянути відео, на якому Ольга Кобрин, членкиня 98-го відділу СУА, розповідає про мистецтво української вишивки. Ця ілюстрована лекція демонструє різні типи вишивальних швів на прикладі багатьох зразків гарно оздоблених вишивкою народного одягу, жіночих і чоловічих сорочок, а також інших традиційно вишитих артефактів, призначених для церемоніального й орнаментального вжитку.
Обидві виставки відкрилися 1 липня і будуть діяти до 27 серпня ц. р. З огляду на сучасну пандемію доступ до виставок обмежений кількістю відвідувачів, які можуть перебувати одночасно у виставковій залі. Тому організатори просять заздалегідь резервувати час для відвідин. Усі події мистецького центру безкоштовні, з рекомендованою пожертвою $5.
Крім цього, всі виставки будуть також доступними у віртуальному форматі на вебсайті міста Вудбрідж (twp.woodbridge.nj.us) й у Facebook на сторінці Центру мистецтв Баррон (Barron Arts Facebook page). Подаємо лінки в Інтернеті, Facebook і Twitter. Центр мистецтв Баррон працює у понеділок — п’ятницю з 11-ї год. ранку до 4-ї год. пополудні; в суботу-неділю: з 2 год. до 4 год. пополудні. Виставочна галерея зачинена в офіційні святкові дні.
Як повідомляв «Міст», раніше з’явилася вишиванкова «виставка» над Вінніпеґом.

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply