Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Виставка картин Романа Сущенка в Нью-Йорку

Автор:

|

Липень 03, 2019

|

Рубрика:

Виставка картин Романа Сущенка в Нью-Йорку

В Українському інституті Америки у Нью-Йорку відбулася виставка й аукціон малюнків українського журналіста Романа Сущенка, котрого незаконно утримують у російській в’язниці за політично мотивованими звинуваченнями.
На заході під назвою «Чорнило, цибулеве лушпиння та буряковий сік: мистецтво політичного в’язня Романа Сущенка» відбулася презентація з поясненням історії ув’язнення бранця Кремля й абсурдності звинувачень проти нього. «Дуже дякуємо за те, що ви прийшли. Ви й не уявляєте, наскільки важлива для нас ваша присутність, який сильний сигнал ми посилаємо світу і наскільки ця підтримка потрібна Романові», — звернулася до присутніх Марина Приходько, активістка Razom та одна з організаторок заходу.
На екрані продемонстрували відеозвернення доньки Романа Сущенка Юлії до відвідувачів заходу у Нью-Йорку, відеозвернення його друзів і рідних. На захід також завітали генеральний консул України у Нью-Йорку Олексій Голубов і постійний представник України при Організації Об’єднаних Націй Володимир Єльченко. «Ми мусимо продовжувати тиск на Російську Федерацію (РФ). Використовувати кожну можливість. На урядовому рівні. Санкції. Але також влаштовуючи такі заходи, як цей. Чим більше людей знатимуть правду, тим легше буде українським дипломатам робити все можливе, аби звільнити наших людей», — заявив він у своєму виступі.
Увазі відвідувачів репрезентували 15 збільшених фотокопій малюнків Романа, створених в в’язниці за допомогою доступних матеріалів — кулькової ручки, лушпиння цибулі, бурякового соку, кетчупу та прального порошку.
Після заходу відбувся «тихий аукціон». Охочі придбати одну з картин могли записати своє ім’я та ставку до спеціального аркуша, який відповідав назві картини. Стартовою ціною кожної копії організатори визначили 50 USD. «Я вражена завзятістю людини, котра перебуває у такій складній ситуації, і незважаючи на це, може знайти життєве щастя, подарувати радість життя, навіть будучи засудженим. Та й малюнки самі просто неймовірні», — розповіла Кеті Наливайко, котра придбала чотири картини, на яких зображені місця, де вона бувала, й які близькі її серцю: Київ, Бруклінський міст, Лісабон і Париж.
За підсумками аукціону, загалом було продали 12 картин на загальну вартість 1 250 USD. Зібрані кошти передали родині Романа Сущенка на покриття витрат на його підтримку у колонії, юридичний супровід, оплату зв’язку тощо. Захід організувала волонтерська організація Razom for Ukraine та Український інститут Америки.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply