Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Випускний бенкет ШУ «Самопомочі»

Автор:

|

Липень 01, 2021

|

Рубрика:

Випускний бенкет ШУ «Самопомочі»
Випускники ШУ-2021

Маєм віру, знаєм мову,
Любимо Вкраїну,
Нарід рідний ми не зрадим
Ніколи — до згину.

Попри всі труднощі, перипетії, виклики, які посилало нам життя в оті два останні тривожні роки, випускники Школи українознавства (ШУ) Об’єднання українців Америки (ОУА) «Самопоміч», що в Нью-Йорку, зуміли не лише успішно завершити навчання, а й гарно відсвяткувати закінчення навчального 2020/2021 року в найвеличнішому центрі українства — Українському інституті Америки. Зазвичай на матуральний бенкет з’їжджаються всі школи Нью-йоркської метрополії, і це чудово. А от цьогорічне наше святкування минуло в шкільному родинному колі, і в цьому також була якась своя особлива краса.
Розпочав святковий вечір господар торжества — мгр Іван Макар, директор школи. У невимушеній теплій атмосфері під звуки чарівних українських мелодій і оплески присутніх у національному вбранні входили до зали наша гордість і надія — матуранти 2020 року: Калина Волошин і Соломія Козій (крім цих двох абітурієнтів, торік школу закінчили Катерина Сенькович та Юрій Федаш), а також абітурієнти 2021-го: Ольга Брайляк, Данило Глум, Максим Горін, Оріяна Макар, Володимир Набесний, Маркіян Ничка, Назар Німий, Христина Сабадах, Василь Хабайлюк, Ігор Шкварок, Христина Юркевич, Андрій Яців і Павло Ящишин.
Цього дня наші хлопці та дівчата прощалися зі шкільною юністю і вступали в самостійне доросле життя. У добру путь молитвою і щирим словом їх поблагословив o. Ілля Броновський, парох церкви Св. Юра. Наші абітурієнти — не просто розумні, талановиті, чуйні, працездатні, слухняні, життєрадісні, добрі українські діти. Вони крилаті! Бо народжені для цього високого лету між двома країнами.
Як керівник і як батько Іван Макар привітав учнів із успішним складанням іспитів і закінченням навчання в українській школі, а також зазначив, як то важливо для молоді здобути знання, знайти своє призначення в житті і не цуратися свого роду. «Дорогі учні! Знання — це ключ, який відкриває вам світ. Учіться в щоденних американських школах, але не забувайте своє коріння. Ви всі унікальні, дуже талановиті. Ви відрізняєтеся від пересічного американця, бо можете гордитися тисячолітньою історією і культурою України, — сказав він. —Знаковим є те, що на широкий шлях наші вихованці виходять у ювілейний рік із дня народження Лесі Українки. Сьогодні вони і від неї отримують благословення. Ця велика Українка, гідно пройшовши свою хресну дорогу, піднялася на «гору круту, крем’яную», сягнула вершин світової поетичної слави і заявила світові про нас, українців. Дорогі випускники, нехай її гордий дух і дух інших славних наших подвижників додає вам сили і снаги, нескореності, впевненості у собі. «Так! Я буду крізь сльози сміятись, // Серед лиха співати пісні, // Без надії таки сподіватись // Буду жити! Геть думи сумні!» стануть вашим життєвим кредо».
Після цього головуючий вручив випускникам дипломи про закінчення ШУ ОУА «Самопоміч» разом із грошовими подарунками від наших багатолітніх благодійників — Українського народного союзу і Української федеральної кредитової кооперативи «Самопоміч». Варто зазначити, що Соломія Козій, Катерина Сенькович, Юрій Федаш, Ольга Брайляк, Данило Глум, Оріяна Макар, Назар Німий, Василь Хабайлюк, Христина Юркевич закінчили школу з відзнакою.
А потім почалася мистецька програма. Усі охочі могли показати свої таланти. Своєрідним обрамленням виступів стали чітко виголошені слова ведучих Назара Німого та Христини Юркевич. Матуранти 2020 року, талановиті дівчата Соломія Козій і Калина Волошин, без участі яких у школі не відбулося жодне святкування Різдва чи вшанування великого Кобзаря, трепетно виконали пісню «Прощання зі школою». Продовжили естафету випускники 2021-го. Зачарували своєю грою Оріяна Макар на кларнеті і Данило Глум на гітарі. Володя Набесний із партнеркою Христиною Сул граційно станцювали віденський вальс під музику Наталії Май «Прощай, рідна школо моя». Насамкінець Маркіян Ничка виконав всесвітньо відомий «Щедрик» на ксилофоні.
Після врочисто промовлених останніх слів ведучого: «Бо без сім’ї і свого роду // (Такий закон Всевишній) // Немає нації й народу, // Немає жодної з держав» залунала пісня Тараса Петриненка «Україна» у виконанні цьогорічних випускників під акомпанемент учительки музики пані Елі Романишин. Мистецька частина завершилася. Від імені батьків випускників Тетяна Ящишин щиро подякувала всім вчителям за їхню невтомну працю. А потім було частування. І весь цей час лунали мелодії, неперевершені, чарівні, легкі. І так гармонійно все поєднувалося: і ця пишна зала, і цей святковий настрій, і ці елегантні білі квіти, і ця світла юнь, що збиралася в довгу життєву путь.
Але час швидко добіг до кінця, і потрібно було прощатися. Директор Іван Макар щиро подякував усім, хто долучився до організації, підготовки, проведення матурального бенкету: нашим доброчинцям — Федеральній кредитовій кооперативі «Самопоміч» у Нью-Йорку, Товариству ОУА «Самопоміч» у Нью-Йорку, яке очолює Наталя Дума, менеджерові заходів в Українському інституті Оксані Підгорецькій, Libby Russell and Acquolina Catering, учительці музики Елі Романишин, творчим батькам, які вклали частинку свого серця і фантазії в це свято, голові батьківського комітету класу Тетяні Ящишин персонально, усім вчителям, піаністу-віртуозу Андрію Стасіву і головному організаторові випускного бенкету Христі Ґорській-Макар, яка по крупинці збирала інформацію, відшліфовувала план проведення свята, щоб довести його до довершеності. Від усіх учасників свята заступник директора Таля Даниш красно подякувала директорові школи мгр. Іванові Макарові за чудовий бенкет, за його жертовну працю на благо школи ОУА «Самопоміч» у Нью-Йорку.
Відео та фотографії з випускного бенкету Школи українознавства ОУА «Самопоміч» можна переглянути на шкільній вебсторінці.
Як повідомляв «Міст», відбулися 69-ті річні збори кредитової спілки «Самопоміч».

Ольга Матвіїшин, світлина Ірини Біби

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply