Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 18, 2021

Все, що потрібно знати для безпечної та приємної подорожі до країн ЄС

Автор:

|

Квітень 27, 2017

|

Рубрика:

Все, що потрібно знати для безпечної та приємної подорожі до країн ЄС

Як уже повідомляв тижневик «Міст», 6 квітня ц. р. Європейський парламент проголосував за надання Україні безвізового режиму. Тепер Україні потрібно дочекатися позитивного рішення комітету постійних представників країн-членів Європейського Союзу (ЄС) та Ради ЄС, яке, як очікується, має бути наприкінці квітня або ж на початку травня ц. р. Після цього Дональд Туск, Голова Європейської ради, має підписати відповідну угоду. І лише через 20 днів згадане рішення комітету набере чинності. Таким чином, громадяни України можуть розраховувати на запровадження безвізового режиму поїздок вже з червня ц. р.
Генеральне консульство України в Нью-Йорку пропонує читачам ознайомитися з інформацією, необхідною для успішної, безпечної та приємної безвізової подорожі до країн ЄС після набуття чинності зазначеного рішенням. З ініціативи Генконсульства, зазначена інформація публікується у форматі запитання-відповідь і має як обов’язковий для врахування, так і рекомендаційний характер.
— До яких країн ЄС можна буде подорожувати без віз?
— Після запровадження безвізового режиму громадяни України зможуть в’їжджати без віз в усі держави-члени ЄС (за винятком Великої Британії й Ірландії), а також до чотирьох держав — асоційованих учасниць Шенгенської угоди: Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії. Таким чином, для українців відкриються кордони такий 30 країн: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Республіка Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.
— Якими будуть умови безвізового режиму для громадян України?
— Після запровадження безвізового режиму громадяни України зможуть подорожувати до зазначених країн без необхідності отримання в’їзної візи країни призначення. Безвізовий режим дозволятиме короткотермінове перебування у згаданих державах до 90 днів упродовж останніх 180 днів (шести місяців). В Інтернеті можна знайти кілька сайтів, які дають змогу перевірити сукупний термін перебування в ЄС. Ключовою фразою для пошуку таких сайтів є schengen calculator. Один із них: https://ec.europa.eu/home-affairs/content/visa-calculator_en
— Що робити за наявності потреби у більшому за 90 днів терміні перебування?
— У разі необхідності тривалішого перебування на території Шенгену громадянин України має звернутися до консульства відповідної країни до початку поїздки з метою отримання консультації та, залежно від випадку, оформити візу необхідного типу. Якщо ж про ризик перевищення дозволеного терміну стало відомо після початку подорожі, необхідно невідкладно звернутися до міґраційних органів влади держави перебування для отримання консультації та врегулювання свого міґраційного статусу. У виняткових випадках термін перебування може бути подовжено, наприклад, у разі необхідності термінового лікування, стихійного лиха, виникнення інших непереборних обставин.
— Які наслідки перевищення дозволеного терміну перебування (90 днів) в одній із держав Шенгенської угоди?
— Перевищення дозволеного терміну перебування може стати причиною внесення громадянина до переліку осіб, котрим заборонено в’їзд до країн Шенгену, що слугуватиме причиною відмови у в’їзді до держав-учасниць Шенгенської угоди у майбутньому, а також підставою для примусового повернення такого громадянина в Україну.
— Що потрібно для того, щоб скористатися правом безвізових поїздок до Шенгенського простору?
— Для того, щоб скористатися правом безвізових поїздок до країн Шенгенського простору, потрібно оформити закордонний біометричний паспорт. Водночас потрібно пам’ятати, що прикордонні служби держав-членів ЄС під час в’їзду до однієї з країн Шенгену можуть вимагати додаткові документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатніх фінансових засобів на весь час перебування (орієнтовно з розрахунку 50-100 EUR на день на людину (сума залежатиме від країни перебування) і намір повернутися до місця проживання. Відтак, радимо під час кожної поїздки мати з собою відповідне документальне підтвердження. Такими документами можуть слугувати підтвердження бронювання готелю, запрошення друзів чи родичів, зворотні квитки тощо. Громадянам необхідно буде також придбати поліс медичного страхування та страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу (у разі подорожі автомобілем).
— Які вимоги для безвізових подорожей разом із дітьми?
— У рамках правил безвізових поїздок до Шенгенського простору кожна особа, в т. ч. діти незалежно від віку, повинна мати окремий паспорт. Фізична особа, котра досягла 16 років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Фізична особа, котра не досягла 16 років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними. Залежно від кожного окремого випадку можуть знадобитися додаткові документи — свідоцтво про народження, згода обох або одного з батьків, свідоцтво про смерть одного з батьків, рішення суду про позбавлення батьківських прав, рішення суду про визнання батьків чи одного з них безвісти відсутнім або померлим.
— Чи надаватиме безвізовий режим право на роботу, навчання?
— Новий порядок поїздок надаватиме право на безвізовий в’їзд лише з приватною метою: туризм, відвідини друзів чи родичів, пошук бізнес-партнерів, відвідини семінарів чи конференцій. Безвізовий режим не надаватиме права на господарську, комерційну діяльність, працевлаштування, роботу за контрактом тощо.
— Що робити, якщо є сумніви, чи потрібна віза для в’їзду до країн ЄС?
— Якщо є сумніви, чи потрібна віза у якомусь окремому випадку, радимо перед поїздкою проконсультуватися з представником консульської установи тієї держави, до якої планується подорож.
— Чи буде шенгенська віза (багаторічна) дійсна для в’їзду до ЄС після запровадження безвізового режиму з Україною?
— Так, громадяни України, які мають дійсні шенгенські візи, зможуть в’їжджати на територію ЄС упродовж усього терміну їхньої дії.
— Чи зможуть громадяни з паспортами старого взірця (не біометричними) в’їжджати до Шегенської зони після запровадження безвізового режиму?
— Громадяни, які мають дійсний закордонний паспорт старого взірця, зможуть в’їжджати на територію ЄС тільки за наявності дійсної шенгенської візи.
— Що дасть громадянам України запровадження безвізового режиму з ЄС?
— Запровадження безвізового режиму з ЄС матиме виключно позитивні наслідки, оскільки такий крок:
* забезпечить мобільність і ліквідує «лінію розподілу» між Україною та ЄС, яка наразі створена через складну процедуру оформлення віз;
* сприятиме розвитку ділових контактів, необхідних для ефективного функціонування поглибленої та всеоохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС, а також співпраці в економічній, політичній, науковій, культурно-гуманітарній та інших сферах;
* сприятиме подальшій успішній інтеграції України в європейське співтовариство. Це дасть змогу побачити на власні очі, чи насправді є Європа, якими є європейські принципи та цінності, а також переконатися у моделі соціального устрою, за якою має розвиватися Україна.
— Як запровадження ЄС безвізового режиму для України сприятиме подальшій візовій лібералізації з іншими країнами?
— Запровадження ЄС безвізового режиму для України свідчитиме про високу довіру держав-членів та інституцій ЄС до рівня безпеки документів, управління кордоном, запобігання нелегальній міґрації, боротьбі з організованою злочинністю та забезпечення прав і свобод людини в Україні. Це безумовний позитивний сигнал та аргумент для проведення перемовин про запровадження іншими країнами безвізового режиму для українських громадян. З наближенням дати запровадження безвізового режиму з’являтиметься додаткова уточнююча інформація щодо порядку перетину кордону, процедури перевірки додаткових документів, про які згадувалося вище, вимог до таких документів тощо. Тож радимо уважно стежити за новинами у засобах масової інформації у разі, якщо безвізова поїздка до Європи планується одразу після набрання чинності рішення про безвіз. Бажаємо приємної та безпечної безвізової подорожі!
Генеральне консульство України в Нью-Йорку

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply