Новини для українців всього свту

Thursday, May. 6, 2021

Восьмий фестиваль на Стейтен-Айленді

Автор:

|

Червень 12, 2019

|

Рубрика:

Восьмий фестиваль на Стейтен-Айленді
Біля намету компанії Meest

На Стейтен-Айленді відбувся Восьмий щорічний Український фестиваль церкви Пресвятої Трійці. Вже вчетверте поспіль одним із його спонсорів та активним учасником стала компанія Meest.
Традиційно цей фестиваль відбувається в неділю після закінчення Служби Божої, коли парафіяни виходять із церкви й одразу потрапляють у святкову атмосферу. Як наголошує о. Василь Годенчук, настоятель храму Пресвятої Трійці, в такий спосіб організатори свята прагнуть поєднати духовне і тілесне. Цього року літургію відправляли чотири священики, двоє з яких з України (зі Закарпаття та Львова), а сам храм, як завжди, був переповнений.
Фестиваль відкрили виконанням гімнів США й України. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх героїв, котрі віддали життя за волю України. На святі було багато поважних гостей, серед яких і Олексій Голубов, генеральний консул України в Нью-Йорку. Цікаво, що майже щороку під час фестивалю падає дощ, тож попередньої неділі вся церковна громада молилася за гарну погоду і вона цього року справді була чудовою, лише один раз набігла хмарка, яка ніби освятила це дійство миттєвим краплепадом.
Отець Василь не приховував своєї радості, що прибуло багато людей. «Дуже тішуся, що люди горнуться сюди. Коли вісім років тому я прибув на парафію, церковна громада не була великою, потрібно було щось запровадити для її піднесення, і тоді я запропонував проводити фестиваль». Сьогодні, коли о. Годенчук згадує той перший фестиваль, в нього на очі виступають сльози від зворушення, що все вдалося з Божою поміччю зробити. Він зазначає, що це свято дає можливість почуватися українцям в Америці, як удома. Українці полюбили оселятися в Стейтен-Айленді, зростає церковна громада і парох цим дуже тішиться, наголошуючи що всі його парафіяни почуваються як одна сім’я, відзначає їхню жертовність. Наприклад, кожного року до Дня Незалежности України парафія організовує благодійний пікнік, на якому збирає кошти для сиріт і поранених у війні з Росією.
Настоятель церкви розповів про встановлений на церковному подвір’ї дзвін, який священик придбав на своїй попередній парафії, оскільки цей церковний атрибут там не використовували, він просто стояв у гаражі. Встановлення дзвону благословив владика Павло Хомницький, освятив його не тільки свяченою водою, а й благословенним миром, і дзвін, як дитина при хрещенні, отримав своїх хресних, котрими стали парафіяни, що виявили таке бажання. Парох стверджує, що дзвін є живий як людина, він молиться Богу та служить парафії, закликає на молитву, сповіщає про радість або біду, кличе на свято й на похорон. «Можна наводити багато прикладів, які свідчать про силу дзвону, — каже священик. — Коли йде буря і люди б’ють у дзвони, то вони розганяють бурю. Один владика дуже влучно сказав, що німці програли Другу світову війну через те, що почали плавити дзвони на канони — то був великий гріх».
Зі захопленням о. Василь розповідає про здобутки церковної громади за роки, що минули від першого фестивалю, та найбільше духівник захоплюється своєю громадою, висловлює слова щирої подяки за їхню самовіддану працю, зокрема, й у підготовці фестивалю. Тож свято української культури, свято музики, танцю й кухні вдалося на славу.
Було людно біля оновленого у зв’язку з ребрендингом намету компанії Meest. Її представники рекламували послуги компанії, активно дарували гостям сувеніри разом із примірниками тижневика «Міст», а також провели безкоштовний розіграш цінних призів. Володарем головного з них — фотоапарату — став Іван Перхалюк, навушники виграла Тетяна Логін, а музичну колонку — Олена Клочан. Пані Олена була присутня під час розіграшу призів, тож відразу одержала свій. Вона зі Стейтен-Айленду, вже дев’ять років проживає в США, родом із Черкаської області. Компанія Meest продовжує брати участь в українських фестивалях, наступні за її участі відбудуться в Йонкерсі та Перт-Амбої.

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply