Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

Владики запрошують до молитви

Автор:

|

Червень 27, 2020

|

Рубрика:

Владики запрошують до молитви
Владики УГКЦ

Єпископи Філадельфійської митрополії Української греко-католицької церкви (УГКЦ) із нагоди повернення вірних до храмів оприлюднили запрошення згадати у молитві жертв коронавірусу та тих, хто загинув унаслідок расизму, поліційного свавілля й останніх протестів. Владики запросили духовенство, монашество та вірних узяти участь у служінні панахид, які відбудуться в неділю, 28 червня, наприкінці кожної Божественної літургії в усіх парафіях митрополії.
«Незважаючи на геройські зусилля та віддану опіку лікарів і медичного персоналу, — мовиться у запрошенні, — 120 тис. у США і майже пів мільйона осіб у всьому світі, не враховуючи непідтверджених випадків, померли від пандемії. Серед померлих — члени наших родин, друзі, приятелі та парафіяни. Жертвою коронавірусу став і блаженної пам’яті митрополит-емерит Стефан Сулик. На жаль, багато людей були змушені відходити у вічність у самотності, рідні не могли бути поруч із ними, а священники не завжди могли уділити останні Таїнства. Похоронні відправи скорочували, й у них могли взяти участь лише дехто. Серед загиблих від вірусу чимало лікарів-мучеників, котрі, ризикуючи своїм життям, допомагали іншим. Їхнє жертовне служіння і любов до ближнього ми завжди пам’ятатимемо і ними будемо захоплюватися. Перед лицем Господа ми сьогодні поминаємо усіх жертв пандемії, молимося за хворих і тих, хто ними опікується.
Рівно ж американське суспільство сколихнуло трагічне та приголомшливе вбивство Джорджа Флойда. Шокуючі чорно-білі кадри удушливого коліна на шиї та відчайдушне благання «Я не можу дихати» обурили і країну, і весь світ, що призвело до небаченої раніше хвилі протестів за права людини, проти расизму та жорстокості поліції. Багато американців раптом побачили те, чого раніше не помічали, і починають брати на себе відповідальність, яку раніше відкидали. Безліч людей зібралися разом, аби продемонструвати солідарність із темношкірими американцями й усіма жертвами расизму. Багато людей по-новому моляться, моляться за новий світ, моляться за оновлення країни. На жаль, деякі демонстрації обернулися насиллям. Постраждали або й загинули невинні люди, серед яких і поліціянти, котрі виконували свій прямий обов’язок — захист суспільства від злочинців. Господь кличе нас іти в майбутнє з молитвою. Завдяки молитві ми зможемо розвивати справжню солідарність із тими нашими братами та сестрами, котрі зазнають дискримінації. Лише з Богом, у Ньому, ми можемо перемогти гріховність нашої людської природи».
Запрошення підписали владика Борис, митрополит Української католицької церкви у США, архієпископ Філадельфійський для українців; владика Павло, єпископ Стемфордської єпархії; владика Венедикт, єпископ Чиказької єпархії святого Миколая; владика Богдан, єпископ Пармської єпархії святого Йосафата; владика Андрій, єпископ-помічник Філадельфійськиий.
Пресслужба Української католицької митрополичої архієпархії Філадельфії

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply