Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Вітання Посла України в США з Днем Незалежності

Автор:

|

Серпень 22, 2016

|

Рубрика:

Вітання Посла України в США з Днем Незалежності
Валерій Чалий

Валерій Чалий

Дорогі українці Америки! Від імені українського народу маю честь і приємність вітати всіх вас із
25-ю річницею Незалежності України. Для всіх українців світу святкування цього значного ювілею затьмарене почуттям глибокої скорботи за невинними жертвами ганебної війни, розв’язаної Росією, за нашими героями, які полягли в боротьбі за вільну і незалежну Україну.
Під час Революції гідності сотні тисяч українців вийшли на вулиці Києва, бо не могли залишитися осторонь і мовчати тоді, коли їхня доля, їхня свобода були під загрозою. Сьогодні, коли кремлівський режим розгортає чергову військову ескалацію, ми використовуємо всі можливі засоби, щоб зупинити ворога і зашкодити його підступним планам.
Світ має почути і зрозуміти наше найважливіше послання: більше двох років поспіль Україна захищає не тільки себе, але й безпеку Європи. Вона платить жахливу ціну за це: тисячі життів своїх синів і доньок. Маючи міжнародну підтримку, Україна зупинить російську аґресію і війна не перекинеться на інші молоді демократії.
Я неодноразово казав, що саме слабкість провокує аґресією. Сильна країна з потужною, добре оснащеною армією її зупиняє. Саме тому демократичний світ має зараз допомогти Україні. І саме зараз нам вкрай потрібна підтримка Сполучених Штатів.
Я твердо знаю, що лише об’єднавши наші зусилля ми зможемо перемогти у цій війні за незалежність і суверенітет України. Український народ має невід’ємне право вільно визначати своє майбутнє, жити в мирі і процвітанні.
Від набуття незалежності у 1991 році Україна і Сполучені Штати були й надалі залишаються дружніми країнами. За ці роки ми стали й стратегічними партерами, вийшовши на новий рівень політичного діалогу та довіри.
І хоча попереду ще багато роботи, вже сьогодні ми констатуємо відкриття нових можливостей, вихід на новий рівень взаємодії, зокрема у сфері дослідження космосу, військової та науково-технічної співпраці тощо. Спільними зусиллями ми збудували міцні міжлюдські взаємини. Ми глибоко вдячні Вашинґтону за тверду, послідовну позицію, за надання технічної та гуманітарної допомоги. І неабияку роль у цьому процесі відіграє українська діаспора, яка завжди була, є і, впевнений, буде рушійною силою в наших двосторонніх відносинах.
Ще задовго до здобуття Україною незалежності і дотепер, американські українці дбайливо бережуть пам’ять про землю своїх предків і «як парость виноградної лози» плекають українську мову, її традиції і культуру на теренах США.
Користуючись цією нагодою, хочу висловити глибоку вдячність всій українській громаді Америки за великий внесок у зміцнення українсько-американського партнерства. Ви є не лише відданими хранителями та носіями яскравої і різноманітної української культури, а й міцними професіоналами, котрі щоденно працюють на благо двох своїх батьківщин, а у серцях мають дві великі любові — до України і США.
З нагоди 25-ї річниці Незалежності України хочу побажати всім нам, щоб слова українського національного гімну в найближчий час стали реальністю:
Ще не вмерла України ні слава, ні воля.
Ще нам, браття українці, усміхнеться доля.
Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці,
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Слава Україні!
Щиро ваш Валерій Чалий

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply