Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Відпочинок у Ґлен-Кові об’єднали з доброчинністю

Автор:

|

Липень 05, 2018

|

Рубрика:

Відпочинок у Ґлен-Кові об’єднали з доброчинністю

На території монастиря святих отців Василіян у Ґлен-Кові 42-й відділ Організації оборони чотирьох свобід України (ООЧСУ) на Лонґ-Айленді нещодавно провів пікнік, присвячений Дню батька. Захід розпочався Службою Божою, яку відправив настоятель о. Василь. На святі панувала чудова українська атмосфера. Між столітніми деревами натягнули величезний синьо-жовтий стяг, прикрашений вінком із соняхів. Святкування розпочала наша незмінна ведуча Роксолана Левенець, котра врочисто привітали татусів із їхнім святом. Після цього усі мали змогу насолоджуватися піснями тріо «Намисто» в складі Роксолани Левенець, Юлі Трояновської та Людмили Грель. Настоятель також приєднався до привітань. Під звуки українських мелодій люди відпочивали та куштували смачні наїдки, з любов’ю приготовані господинями з 42-го відділу ООЧСУ. Діти мали свій невеличкий майданчик із цікавими іграми. Велика подяка Оксані Жуковій за те, що розважала юних відпочивальників.
Перед громадою виступила також Галина Фенченко, голова 42-го відділу ООЧСУ на Лонґ-Айленді. Вона представила почесних гостей свята — ветеранів російсько-української війни Миколу Левкуна та Леоніда Хмелькова з їхніми дружинами. Волонтери Тарас Садовий і Олександра Капрал співпрацюють із доброчинним фондом Revived Soldiers Ukraine, саме вони привезли поранених. Бійці пережили кілька операцій, зараз проходять лікування та реабілітацію у США й чекають на протезування. 42-й відділ ООЧСУ вже не вперше співпрацює з цими волонтерами. Торік була надана допомога шістьом воїнам і тепер великою честю було знову допомогти ветеранам.
На пікнік ООЧСУ завітала відома українська художниця Оксана Танасів, котра мала зі собою одну зі своїх чудових картин. Дізнавшись про присутніх ветеранів, вона виявила бажання пожертвувати її для доброчинного аукціону. Люди оплесками підтримали ідею і лот було виставлено за початкову ціну $200. У підсумку Ігор Левицький викупив картину за $1000 і цим показав приклад для усіх гостей свята. Через 30 хвилин громада зібрала ще $1500 і 42-й відділ ООЧСУ від себе пожертвував ще $500. Таким чином кожному ветерану вручили невелику допомогу у розмірі $1575. Було дуже приємно бачити, як люди спілкувалися з ветеранами, дякували їм, сльози текли по щоках як жінок, так і чоловіків.
Надалі настав час веселих танців і співів із гуртом «Родина». Роман та Люба Марчак, учасники ансамблю, зробили приємний подарунок присутнім і виконали чудовий вінок із українських пісень. Вони також співпрацюють зі згаданим доброчинним фондом і беруть активну участь у доброчинних концертах, де збирають кошти на лікування наших бійців.
Уже доброю традицією свята став виступ «душі української громади» Степана Бринкаловича, котрий віртуозно грав на акордеоні та виконував українські пісні.
Громада веселилася та відпочивала, багато людей грали у волейбол. Спортсмени провели конкурс на вибивання м’яча, у якому переможець зробив понад 100 ударів. Коли настав час веселого традиційного конкурсу на поїдання вареників на швидкість, під жартівливу пісню «І з сиром пироги» його переможцем став тернополянин Ігор, котрого нагородили пам’ятною медаллю.
Заходило сонце і молоді люди з 41-го відділу ООЧСУ, як завжди, організували велику ватру, біля якої так весело було співати під гітару та запускати в небо палаючі ліхтарики. Чудово, що молодь бере активну участь у збереженні українських звичаїв і традицій, несе у своїх юних серцях частинку нашої рідної далекої Батьківщини.
Земний уклін і щиру подяка всім, хто взяв участь у підготовці та проведенні свята. Дякуємо нашим невтомним господиням і тим, хто смажив пресмачні шашлики, тим, хто прибирав територію монастиря до і після свята, а також усім небайдужим і чудовим людям, завдяки котрим у нашому житті є такі прекрасні дні.

Галина Фенченко

P. S. Щиро запрошуємо 19 серпня у Ґлен-Ков на святкування Яблучного Спаса.

 

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply