Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

Відбувся перший Український фестиваль у Бостоні

Автор:

|

Вересень 16, 2022

|

Рубрика:

Відбувся перший Український фестиваль у Бостоні
Ольга Лісовська та Наталія Скай

На території одного з найбільших унiверситетiв США — Boston University — відбувся перший в історії міста благодійний фестиваль до Дня Незалежности України, зібрані кошти з якого передадуть на потреби Інституту травмотології й ортопедії у Києві, Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та на допомогу українським біженцям, які перебувають у Сполучених Штатах.
Територія університету на день перетворилася на маленьку Україну. Усе довкола було прикрашене стрічками та національними символами. Навпроти сцени майорів український прапор зроблений із 300 надувних кульок, він став головною фотозоною свята. Гості фестивалю могли насолодитися прекрасною культурою України — музикою, піснями, танцями, національними стравами, дізнатися про історію нашої країни, придбати книжки у Harvard Ukrainian Research Institute, розглянути фотографії та документи про Голодомор-Геноцид в Україні, а також отримати допомогу для щойно прибулих українців. На фестиваль приїхали багато талановитих українських співаків, які виконували народні пісні, під які дорослі та діти водили танок у колі й охоче підспівували артистам. Зокрема, з Нью-Йорку приїхали дві зірки української естради: Олександр Зазарашвілі, переможець конкурсу «Голос країни. Діти», та Руна, яка тільки нещодавно переїхала в США.
Запальні танцюристи з ансамблю «Золотий промінь» виконали три народні танці. Витончені та легкі рухи дівчат і юнаків були наповнені радістю, легкістю та невимушеністю. Українські артисти зачарували глядачів своєю майстерністю.
Ще однією особливістю українського фестивалю у Бостоні став показ мод українських дизайнерів. Молоді красуні у вишуканих сукнях здивували публіку. На показі були представлені різні стилі одягу — починаючи з весільних суконь i закінчуючи модерним одягом із українськими мотивами.
Діти різних національностей, солісти дитячої студії Music, Arts & Fashion Productions, виконали пісні українською мовою та вразили глядачів своєю артистичністю.
Війна в Україні залишила відбиток у всьому світі. На фестивалі лунали пісні, написані за останні шість місяців боротьби за свободу, у відеозверненні учасників фестивалю привітали українські військові з фронту. Перебуваючи в атмосфері любові та доброти, незнайомі люди підходили один до одного, обіймалися, а на очах тремтіли сльози радості та смутку водночас. Семеро людей отримали нагороди за важливий внесок у підтримку України в цей тяжкий час, серед них Адам Вільямс, журналіст 7-го каналу Бостона, який робив репортажi з кордону Польщі й України про ситуацію з українськими біженцями.
Фестиваль організували Наталія Скай та Ольга Лісовська, засновниці благодійної компанії Sky Philanthropy, разом із численними волонтерами та за підтримки Boston University, Harvard Ukrainian Research University, Red Cross, International Institute of New England, Boston Artists for Ukraine та ін. Захід відвідали більше 3 тис. людей. Це було неймовірне свято, що показало велич українського духу й особливу любов до своєї Батьківщини, яка відчувається далеко за її межами.
Як повідомляв «Міст», фестиваль на «Михайлівці» відбувся в єднанні з Україною.

Юлія Воротнюк

About Author

Meest-Online