Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Відбувся конкурс учнівських творів, присвячений Франку

Автор:

|

Липень 20, 2017

|

Рубрика:

Відбувся конкурс учнівських творів, присвячений Франку

Переможець конкурсу Діана Бик

Рідна школа українознавства м. Пассейку (штат Нью-Джерзі) та компанія Meest-America (зокрема, її відділення у м. Кліфтоні) на завершення цього навчального року провели конкурс учнівських творів, присвячений життю та творчості Івана Франка. Минулий рік Указом Президента України був проголошений в Україні Роком вшанування пам’яті Івана Франка у зв’язку з 160-річницею від дня його народження та 100-річчям від дня смерті. Цей Велет духу є знаковою постаттю української та світової історії й культури, і ця постать має важливе значення для виховання молодих поколінь українців.
Учасниками творчого конкурсу стали учні 7-11 класів, котрі подавали свої роботи для оцінювання незалежним журі у двох номінаціях: 7-8 в 9-11 класи. Призовим фондом були грошові премії для учасників, зокрема, за 1-ше місце — 100$, за 2-ге — 50$, за 3-тє — 25$. Підсумки конкурсу було оголошено на святі останнього дзвоника Рідної школи українознавства Пассейку. А тижневик «Міст» їх публікує.
Отже, у номінації 9-11 класи перемогли: 1. Діана Бик. 2. Юрій Мартинів. 3. Яна Габура. У номінації 7-8 класи визначили лише перше місце. Переможцями стали Володимир Ворощук та Анастасія Стасишин.
Від імені журі конкурсу вітаємо переможців і сподіваємося, що така ініціатива стане щорічною традицією і до неї приєднаються інші школи українознавства Америки та Канади.

Іван Бесяда

Уривки з творів переможців
Діана Бик «Роль Івана Франка в національному відродженні України»:
«Іван Франко — великий син України, чия слава не меншає з роками. Мені здається, що Франко і подібні до нього діячі заслужили визнання багатьох поколінь українців передусім своєю відданістю народові, рідному краю. Вони допомагали Батьківщині своїми творами, викликали у земляків бажання змінити життя, добитися щастя й волі. Саме це, на мою думку, зробив Іван Франко своєю поемою «Мойсей». Поет нерідко звертався з історії народів різних епох, але за «чужими» персонажами все-таки проглядали українці, бо Франка завжди хвилювала доля Батьківщини…
Україна для Франка — це край, що має великі духовні багатства: пісню, в якій туга і сміх, кохання і надії, мову — сильну і м’яку, дотепну і величну. Володар цих скарбів не має права плакати і страждати, він повинен знайти в собі сили і вийти «на путь спасенну».

Юрій Мартинів «Значення творчості Івана Франка»:
«Іван Франко займає особливе місце в українській літературі. Він також є відомим за межами України як поет, письменник, історик, перекладач, фольклорист. На мою думку, Франко — це великий майстер художнього слова. Його творчість визначається різноманітністю художньої форми. Варто відзначити те, що після Шевченка він був найвидатнішою постаттю в українській літературі. Франко високо ставив поетичне слово та вимагав, щоб письменники підвищували свою поетичну майстерність і наполегливо працювали над збагаченням та вдосконаленням мови. Іван Франко — геніальний поет, який залишив своїм нащадкам помітний слід не тільки в українській літературі, а також в культурі».

Яна Габура «Іван Франко»:
«Іван Франко навчався в Дрогобицькій гімназії, Львівському, Чернівецькому та Віденському університетах, У 1870-1880 рр. провадив активну журналістську та публіцистичну діяльність. Перші його твори були — вірш «Народна пісня» і твір «Петрії і Довбущуки». Мав дуже добру пам’ять — вивчив на пам’ять «Кобзар», також знав дуже багато мов. Був заарештований три рази. Працював у редакції часопису «Зоря», газетах «Діло» і «Правда». 1890-го стає співзасновником Русько-української радикальної партії. Видав літературно-науковий журнал «Житє і слово». Значний вплив на життя і творчість Франка мали жінки. Пережив три глибокі кохання до Ольги Рошкевич, Юзефи Дзвонковської та Целіни Журовської».

Володимир Ворощук «Мораль і значення казки «Фарбований Лис»:
«Цей твір навчає нас деяким речам. Перше, це ніколи не вихвалятися перед іншими, тому що хвальки дуже часто опиняються на самому дні. І з такими людьми не дуже цікаво вести бесіду, коли вони тільки й те роблять, що хвалять себе. По-друге, обманювати також дуже і дуже погано. Обман є тим, що завжди засуджувалось і ніколи не цінувалось у людях. Саме таким був Лис Микита і його не цінували належним чином. Обманувши один раз, вам ніхто не повірить вдруге і буде вважати вас брехуном все життя. Також не варто прикидатися кимось іншим, бо так ви обманюєте всіх навколо і самого себе. І як ми бачимо, у творі це зіграло не на користь лиса».

Анастасія Стасишин «Фарбований Лис»:
«Казка Івана Франка «Фарбований Лис» вчить нас не бути високодумними і занадто самовпевненими без потреби. У цій казці розповідається про лиса, який називався Лис Микита і був дуже хитрим та спритним. Лис Микита іде красти вдень і його ледь не розривають собаки. Втікаючи від собак, Лис Микита замащується фарбою. Тут Лис Микита задумався чи варто бути таким пихатим, але, побачивши, як його лякаються звірі, він робить навпаки — починає стверджувати, що ніби небачений звір Остромисл, і стає царем звірів. Микита був дурним, якщо не подумав, що звірі не знайдуть правди… Ця казка нас вчить, що не варто бути схожим на Микиту, треба розуміти цінність довіри інших та не брехати ні собі, ні іншим».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply