Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Відбувся ХХІІ Собор УПЦ США

Автор:

|

Жовтень 23, 2019

|

Рубрика:

Відбувся ХХІІ Собор УПЦ США
Новообрана Рада митрополії

У Сомерсеті (штат Нью-Джерзі) Українська православна церква (УПЦ) США скликала ХХІІ звичайний Собор, який відбувся 16-19 жовтня в Українському культурному центрі митрополії. Перед Собором відбулися збори Консисторії, Ради митрополії, директорії семінарії св. Софії та конференція духовенства. Тема Собору: «Господи, полюбив я Красу Дому Твого, і місце перебування Слави Твоєї» (Пс. 26:8). Митрополит УПЦ США й усієї діаспори Антоній‚ оголошуючи про скликання Собору‚ написав: «Ми, люди Божі Нового Завіту, є причасниками цієї «любові до Краси Дому і місця перебування Слави Його» перед престолами, де ми служимо та прославляємо Бога. Ми є благословенні тією ж Красою та Славою Божою тут при Центрі митрополії, де ми збираємось уже 68 років». Собор розглянув важливі питання церковного життя, спрямовані на зміцнення УПЦ США.
Урочисте відкриття Собору відбулося 16 жовтня. Делегатів і гостей при вході до Культурного центру вітали митрополит Антоній та архієпископ Даниїл. Вони очолили процесію до головної зали, де відслужили вступний молебень. Студенти семінарії св. Софії виконали гімни США й України. Владика Антоній звернувся до присутніх із промовою. Також пом’янули померлих за час після попереднього Собору. Після вирішення організаційних питань почалися звіти провідників служб і комісій УПЦ США. Заслухали звіти семінарії, Української православної ліґи, Товариства св. Андрія, бібліотеки, табору всіх святих, численних відділів.
Великі плакати в головній залі інформували про щойно видані Консисторією УПЦ ілюстрований довідник «Цвинтар Церкви-пам’ятника св. Андрія Первозванного в Савт-Бавнд-Бруку, Нью-Джерзі» та збірку поезій дівчини-інваліда Валі Нижник із України «Чудесний мир». На презентації владика Даниїл розповів про обидва видання й авторів, а запрошений на представлення довідника його упорядник Левко Хмельковський, редактор тижневика Українського народного союзу «Свобода», запропонував продовжити це видання, для чого надсилати до Консисторії біографії та світлини інших похованих на цвинтарі людей. Книгу можна придбати в Консисторії УПЦ США, для чого необхідно вислати чек із позначкою сemetery на адресу: Ukrаіnіаn Orthodox Сhurсh of the USА, P.O. Box 495, South Bound Brook, NJ 08880.
Для делегатів і гостей Собору влаштували бенкет.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply