Новини для українців всього свту

Thursday, May. 13, 2021

Відбулися 66-ті річні загальні збори кредитівки «Самопоміч»

Автор:

|

Квітень 13, 2017

|

Рубрика:

Відбулися 66-ті річні загальні збори кредитівки «Самопоміч»

Члени дорадчого комітету й управителі філій, котрі були присутні на загальних зборах у Виппані: Михайло Шпигульський, Андрій Гречак, Михайло Дзіман, Ігор Ляшок, Дарія Твардовська-Винцент, Ольга Ільницька, Ірена Агне, Михайло Козюпа, Орест Цяпка

Шістдесят шості річні загальні збори Українсько-американської федеральної кредитової спілки «Самопоміч» відбулися в неділю, 26 березня ц. р. в головному бюро кредитівки в Чикаґо й одночасно в Українсько-американському культурному осередку Нью-Джерзі у Виппані, де міститься філія спілки.
Ігор Ляшок, віце-президент дирекції, відкрив збори східних філій кредитівки і розповів, як об’єднання кредитівки в Ньюарку з кредитівкою в Чикаґо позитивно вплинула як на її окремих членів, так і на українську громаду загалом. Отець Степан Білик, настоятель церкви св. Івана Хрестителя у Виппані, прочитав молитву. Вiдеoтрансляцiя між зборами у Чикаґo та Виппанi розпочалася о другій год., коли до зали в Чикаґо увійшли ветерани з прапорами, і пролунали національні гімни.
Опісля президент дирекції д-р Михайло Р. Кос офіційно відкрив 66-ті річні загальні збори каси «Самопоміч», щиро вітаючи всіх присутніх членів кредитівки. Отець Ярослав Мендюк із Української католицької парафії Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії в Палатайні (штат Іллінойс) прочитав молитву та побажав присутнім успіху в нарадах. Віктор Войтихів, секретар дирекції, прочитав протокол із минулорічних загальних зборів. Далі слідували звіти членів дирекції.
Першим до мікрофону підійшов президент дирекції. Д-р Кос зазначив, що минулий рік був цікавим, оскільки США обрали нового президента, політика котрого та його адміністрації впливатиме на кожного з нас як через економіку країни, так і через зовнішню політику. Щодо економіки, то торік валовий продукт (gross domestic product) країни зріс, збільшилася кількість нових робочих місць, і тепер безробіття становить низьких 4,7 %. Федеральна резервна система поступово підійматиме відсоткові ставки, внаслідок чого кредитні картки та позики здорожчають.
Богдан Ватраль, президент установи та виконавчий директор, згадав, що ми є частиною могутньої держави імміґрантів, невід’ємною частиною етнічної мозаїки США. Він коротко прозвітував фінансові показники за звітний рік і нагадав, що, на жаль, дехто бачить нас лише як джерело добродійних датків, забуваючи про те, що ця добродійність має прямий стосунок до фінансової діяльності кредитівки, що залежить від її членів. Наше майбутнє — в їхніх руках. Кредитівка буде надалі дотримуватися принципів послуги, безпечності, пошани до членів і стабільності.
Уляна Гриневич прочитала звіт кредитового комітету, який перевіряє й ухвалює надання позики членам «Самопомочі», щоб вони могли стати домовласниками, купити прибуткові будинки, підприємства, автомобілі та придбати кредитні картки VISA®. За працю контрольної комісії звітував Богдан Вруський. Цього року комісія зосередила свою увагу на перевірці достатніх гарантій членських активів, а також документації членства та позик, на аналізі безпеки у філіях, на допомозі в проведенні тренувань із аварійних евакуацій. Після уділення абсолюторії уступаючій управі Андрій Коломієць прочитав звіт номінаційної комісії, яка традиційно складається з представників трьох молодіжних установ — Спілка української солоді, «Пласт» та Організації демократичної української молоді. Запропонований комісією список членів до ради директорів — Христина Козій, Олег Караван і Віктор Войтихів — було одноголосно затверджені.
Далі слідували привітання від громадських установ. Анна Сиріллі, директор Катедральної школи св. Миколая привітала збори та від імені студентів, їхніх батьків і працівників школи подякувала установі за 65-літню підтримку Катедральної школи св. о. Миколая. Школа саме цього року святкує 80-ліття свого заснування і за цей час кілька поколінь вихованців стали студентами престижних вищих шкіл та університетів, отримали стипендії на дальше навчання. Все це було би не можливе без щорічних щедрих датків від Українсько-американської федеральної кредитової спілки «Самопоміч».
Отець Микола Бурядник від імені Української греко-католицької церкви св. Йосифа Обручника склав щиру подяку та розповів присутнім, як, зі слів наших українських еміґрантів-основоположників, на еміґрації будувалося своє духовне, економічне, політичне суспільство та відтворювались усі ті цінності, які, на жаль, були втрачені в Батьківщині. «Саме таким шляхом має відроджуватись наша дорога Україна, коли кожна парафія, кожна організація, кожне село братиме на себе адміністративну відповідальність і будуватиме інфраструктуру з середини, щоб бути самодостатньою», — зазначив о. Микола.
Марта Фаріон від імені Києво-Могилянської фундації та Українського конгресового комітету Америки (відділення Іллінойс) сердечно подякувала за підтримку. Пані Фаріон згадала важливу працю відділу журналістики при Києво-Могилянській академії, чий проект Stop Fake висвітлює десятьма мовами журналістські розслідування щодо дезінформаційної війни в Україні та за її межами. Зі слів п. Марти, саме в єдності наша сила. Саме кредитівка багато років тому видала позику в сумі 1 млн. USD на побудову Українського культурного осередку при Українській католицькій церкві св. Володимира і Ольги. А стосовно відділу УККА в Іллінойсі, молоді еміґранти четвертої хвилі впроваджують у життя діаспори нові та цікаві ідеї. Наприклад, цьогорічний фестиваль «Українські дні» матиме нову форму, оскільки відбуватиметься вздовж вулиці Чикаґо біля бюро кредитівки.
Олег Караван, віце-президент дирекції та заступник голови фундації «Самопоміч» подав коротке пояснення роботи Фундації та висловив сподівання, що 2017-го і надалі громада ще більше користуватиметься виділеними для фундації «Самопоміч» коштів.
Новообрана управа Українсько-американської федеральної кредитової спілки «Самопоміч» уконститувалася в такому складі: Михайло Р. Кос — президент дирекції; Богдан Ватраль — виконавчий директор і президент установи; Ореста Фединяк, Ігор і Олег Караван — віце-президенти дирекції; Віктор Войтихів — віце-президент і секретар дирекції; Христина Козій, Іван Огаренко і Роман Яцковський — члени дирекції; Іван Павлик — почесний член дирекції.
На веб-сторінці спілки www.selfreliance.com поміщені фотографії та відеорепортаж з 66-х загальних зборів Українсько-американської федеральної кредитової спілки «Самопоміч». Там же можна переглянути річний звіт за 2016 рік, як також звіти за попередні роки й історію установи. Найновішу інформацію «Самопоміч» розміщує на своїй сторінці у соціальної мережі Facebook.
Прес-служба кредитівки «Самопоміч»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply