Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

Віче в пам’ять героїв «Небесної сотні»

Автор:

|

Березень 12, 2015

|

Рубрика:

Віче в пам’ять героїв «Небесної сотні»
Віче в пам'ять героїв «Небесної сотні» у Чикаґо

Віче в пам’ять героїв «Небесної сотні» у Чикаґо

У лютому ц. р. майже у всіх куточках світу пройшли акції з ушанування пам’яті героїв «Небесної сотні» й інших загиблих героїв. Війна ще не закінчилася, попереду — ще багато випробувань, і, на жаль, ще будуть загиблі, будуть постраждалі, будуть біженці, будуть сльози та горе. Але не залежно від того, де ми є і хто ми є, ми маємо залишатись людьми й проявляти співчуття та єдність із тими, хто потребує нашої допомоги.
22 лютого кілька сотень людей зібралось в українській околиці Чикаґо, щоби вшанувати пам’ять героїв «Небесної сотні» та показати свою підтримку Україні. Віче розпочалося панахидою у церкві Свв. Володимира й Ольги. Очолював захід декан чиказької єпархії о. Василь Салковський разом зі священиками з Української православної й Української греко-католицької церков.
Після панахиди люди вийшли на майдан, де представники українських організацій Чикаґо провели виступи і зустріч зі сенатором Річардом Дурбіном, що є співголовою, створеного при сенаті США українського лобі (Ukrainian Coucus), метою якого є на найвищому державному рівні представляти та відстоювати інтереси України в США. Сенатор Дурбін укотре висловив свою підтримку Україні і сказав, що українське лобі робитиме все можливе, щоб Україна отримала військову допомогу від США. Адже українці змагають зараз не тільки за свою свободу, але за мир для всіх. Вони борються проти тероризму Путіна.
На вічі виступили учасники Майдану, усі говорили про те, що не можна залишатися байдужим. Адже незважаючи на те, що ми — так далеко від України, для більшості з нас «Україна Віче в пам’ять героїв «Небесної сотні» понад усе». Доказом їх небайдужості є робота численний фондів і організацій та жертовність звичайних людей. На вічі розповіли про роботу таких фондів у Чикаґо.
Після віча відбулася зустріч громади з колишнім президентом Литви Вітаутасом Ландсберґісом за сприяння консульства України в Чикаґо. Професор Ландсбергіс розповів про становлення Литви як незалежної держави і про те, як її народ боровся за свою свободу, знову ж таки, проти Росії. Пан Ландсберґіс зараз є представником Литви в Європарламенті. Він добре розуміє ситуацію, у якій опинилась Україна. Політик наголосив на тому, що боротьба, яку веде Україна, є важкою, адже це — не просто війна, це — політична війна. Всі у світі розуміють це і, тим не менш, намагаються зберігати нейтралітет. Усі бояться зробити перший крок, бо цей крок буде не тільки проти Росії, а й проти всіх, хто її підтримує.
Можливо, щоб отримати підтримку, ми повинні довести всім, що це — терористична війна. Що українці воюють із терористами, адже інколи того, що для нас здається очевидним, інші народи не розуміють. Українці не воюють між собою, вони воюють проти тероризму, який підтримує Росія та її президент. Це вже навіть розуміють освічені росіяни, ті, чиї мізки не вдалося промити російською пропагандою.
Організатори дякують всім, хто прийшов і підтримав цей захід. Віче під проводом Українського конґресового комітету Америки (УККА) улаштувало чотири організації, які, попри різні напрямки своєї діяльності, своєю головною метою вважають допомогу Україні. Гроші, зібрані під час віча, буде використано на придбання карети швидкої допомоги, медикаментів і безпілотника для української армії.
Прес-служба УККА

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply