Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Великий протест на підтримку України

Автор:

|

Березень 06, 2022

|

Рубрика:

Великий протест на підтримку України
Учасники демонстрації

Від початку збройної аґресії Росії в Україну в Сполучених Штатах щодня відбуваються акції протесту. Десятки тисяч людей з Нью-Йорку, Лос-Анджелесу, Північної Кароліни, Чикаґо та багато інших міст виходять на вулицю з українським прапором у руках та з чіткою позицією в підтримку України.
27 лютого люди вийшли на мітинґи в багатьох великих і малих американських містах. Наймасштабніша акція відбулася у Вашинґтоні. Висловити свою позицію до Білого дому прибули люди з різних штатів.
Учасники акції зібралися в центрі столиці перед пам’ятником Девіду Фаррагуту, звідки організованим маршем пройшли на площу перед Білим домом, де відбувся мітинґ на підтримку України. Під час маршу протестувальники скандували «Путін — убивця!» й інші гасла, а автівки, що проїжджали повз, підтримували їх гучними звуками клаксонів.
Площа Лафаєт перед Білим домом виявилася переповненою вщерть, вона вмить перетворилася на своєрідне синьо-жовте людське море, яке вирувало в єдиному пориві. До мітинґу приєдналося багато американців та представників багатьох інших національностей. Це була найбільша українська акція у столиці США за останні десятиліття.
В один момент, коли в динаміках залунала символічна для українців «Пливе кача», всі присутні стали на коліна, щоби вшанувати український народ, який воює проти РФ. Це був надзвичайно емоційний момент.
Як розповіла Олександра Кордіяка, учасниця акції, це був надзвичайно емоційний момент. «Україна пережила ще одну ніч і ще один день, і не один бій. Люди стають на коліна, щоби вшанувати свої героїв. В такі моменти єднання відчуваєш, що наша мрія народжується прямо зараз», — зазначила вона.
В демонстрації також взяла участь Оксана Маркарова, Надзвичайний і Повноважний Посол України в США. Вона наголосила на тому, що зараз українські дипломати працюють 24/7, щоб домогтися від США, ще більшого тиску на Росію.
Акції українських американців в Америці тривають. По всій країні розпочалася хвиля збору гуманітарної допомоги Україні. United Help Ukraine активно збирає кошти на закупівлю медичного обладнання, засобів невідкладної допомоги для постраждалих в Україні людей, а також співпрацює з іншими організаціями з метою підготовки гуманітарної допомоги. Станом на вечір неділі за вашинґтонським часом, люди пожертвували на благодійний рахунок з цією метою близько 2,3 млн USD.
Як повідомляв «Міст», у Канаді відбулися акції на підтримку України.

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply