Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 20, 2021

Великодній базар у Норт-Порті

Автор:

|

Березень 31, 2016

|

Рубрика:

Великодній базар у Норт-Порті
Террі Мащинська, Наталка Немержицька та Марійка Компанієць видають обіди

Террі Мащинська, Наталка Немержицька та Марійка Компанієць видають обіди

В Осередку ім. св. Андрія в Норт-Порті (штат Флорида) нещодавно дуже успішно пройшов традиційний Великодній базар. Організаційний комітет очолила Дарія Томашоска, заступник голови осередку, а допомогти викликалися і члени управи, і прості члени осередку. Підготовка до базару тривала кілька тижнів — пекли бабки та паски, вудили ковбаси, готували вареники, голубці, налисники та різне печиво. Крім цього, замовили українських танцюристів — групу «Калина» (керівник — Андрій Сливка) зі сусіднього міста Санкт-Пітерсберґ, які стали атракцією акції. Їхній виступ дуже жваво прийняли присутні, які вщент заповнили залу. Ще був виступ молоді з української церкви п’ятидесятників, а також виступ дуету Роми Лонґ та Ані Рейнарович у супроводі бандури.
При вході до осередку розмістили столик, де можна було замовити печиво й обіди-вечері, щоб узяти додому. А при широкому святочному столі можна було побачити великий вибір страв, який можна було замовити та споживати при столах у приміщенні. На сцені була українська святочна хата, удекорована Кларою Шпічкою та Ритою Послушною. Влодьо Шпічка пригравав гостям на акордеоні.
Біля столів із святочним печивом весь час товпилися люди, котрі радо купували різного роду солодощі. По боках зали стояли столи з різними експонатами на продаж. А славні писанкарки Маруся Гайова й Оля Татарко писали писанки, які можна було придбати. Була також біжутерія Наталки Слюзар, українська кераміка Стефанії Трой, картини Олі Рондяк та книжки на продаж.
Товариство української мови ім. Шевченка (ТУМ) на своєму столі виставили книжки, видані обласними «Просвітами» в Україні за фінансової підтримки ТУМ. На тлі напису ТУМ висів портрет Надії Савченко та аркуш із адресами та телефонами президента Обами, сенаторів і конґресменів від Флориди, щоб можна було написати чи зателефонувати до них на захист ув’язненої героїні України. Акція оборони Надії Савченко на Флориді триває вже довший час. Останні місяці — це щотижневі молитви за неї в місцевих українських церквах.

Віра Боднарук, світлина Віктора Лісничого

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply