Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Вечорниці «Червоної калини» відбулися у Перл-Рівері, у розкішній головній залі готелю «Гілтон Перл-Рівер»

Автор:

|

Березень 17, 2016

|

Рубрика:

Вечорниці «Червоної калини» відбулися у Перл-Рівері, у розкішній головній залі готелю «Гілтон Перл-Рівер»

Дебютантки

У розкішній головній залі готелю «Гілтон Перл-Рівер» у Перл-Рівер (штат Нью-Йорк), відбулися чергові вечорниці «Червоної Калини». На бенкеті були присутні понад 400 осіб, а на забаву прийшли ще й додаткові гості. Настрій був веселий і повний сподівань. Адже вечорниці — одна із перлин карнавального сезону української громади.
Цей традиційний, уже довголітній бал був переданий нам Українськими січовими стрільцями і ветеранами 1951 року, коли вони у Нью-Йорку відновили свої елегантні вечорниці рідного Львова. Тепер головною атракцією вечорниць є презентація дебютанток — обряд, який був початий на балі 1959-го виступом молодих панночок.
І тепер знову, майже через 60 літ, наша громада привітала 13 прегарних дебютанток із українських осередків Гемстеда, Йонкерса та Менгетена в Нью-Йорку, Гартфорда та Коннетикуту. Всі вони віддані своїм громадам, займають провідні ролі у молодіжних організаціях, парафіях, і відзначаються академічними, спортивними та суспільними успіхами у своїх середніх школах.
До речі, між дебютантками були два нащадки давніших організаторів вечорниць у діаспорі, а саме Юліанна Черник із Бедфорд-Корнерса (штат Нью-Йорк). Вона — правнучка покійної Гандзі Дмитерко-Ратич, членкині УСС, однієї зі засновників Ньюйоркських вечорниць. Водночас дебют Терені Ганкевич із Добс-Фері (штат Нью-Йорк) спостерігала її бабуся Іванна Ганкевич, опікунка й організатор дебютанток у 1972-1984 рр. Своєю присутністю на вечорницях вона потішила багатьох людей, котрі з нею колись співпрацювали.
На презентації дебютанток супроводили юнаки, котрі прибули з Нью-Йорка, Йонкерса, Філадельфії, Гартфорда, Чикаґо, Детройта та Торонто. Хореографію складного та захоплюючого виступу молодих пар із спільним танцем і вальсом підготувала Аня Богачевська-Лонкевич.
Серед почесних гостей вечора були о. д-р Іван Кащак, котрий перед бенкетом провів молитву «Отче Наш», та Юрій Сергеєв, колишній представник України в Організації Об’єднаних Націй (ООН), із дружиною Наталією. Дипломат привітав юних дебютанток теплими, немов батьківськими словами. Ігор Сохан, голова (емерит) Ділового комітету вечорниць, висловив свою подяку п. Сергеєву за участь, щорічні привіти дебютанткам та від імені всіх присутніх склав подяку та визнання за його невтомну, хоробру боротьбу за Україну на форумах ООН, та побажав йому постійних успіхів у його дипломатичній кар’єрі, а всі присутні заспівали «Многая літа».
Після формальностей відбулися бенкет і забава в супроводі оркестрів «Фата Морґана» і «Світанок». Перед закінченням вечорниць 35-хвилинна «Коломийка» привабила всю молодь і гостей до товариського кола.
Уже вдруге співорганізаторами вечорниць стали їхні довголітні господарі, а саме — пластовий загін «Червона калина» та пластові курені «Хмельниченки». Діловий комітет під проводом Романа Савицького вклав чимало зусиль у підготовку та проведенні цього знаменного для дебютанток, їхніх родичів і гостей балу. Співорганізатори запрошують на наступні вечорниці «Червоної Калини» у готель «Гілтон Перл-Рівер» на 11 лютого 2017 року.
Прес-служба «Пласту»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply