Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Важлива історична оцінка та вшанування 80-ї річниці трагедії України

Автор:

|

Жовтень 17, 2013

|

Рубрика:

Важлива історична оцінка та вшанування 80-ї річниці трагедії України

На початку листопада ц. р. визначні науковці, що займаються вивченням Голодомору, зберуться в Нью-Йорку, щоби представити свої дослідження на конференції на тему «Вимірюючи Голодомор». Аби дослідити масштаб та остаточну мету звірства, вчиненого проти української нації у 1932-1933 рр., у конференції історичного значення візьме участь понад 50 експертів, відповідаючи на найактуальніші питання Голодомору та прагнучи довести, що вказана історична подія фактично була актом ґеноциду.

Ця спеціальна серія українських історичних зустрічей під головуванням Зеновії та Георгія Юрківих проходитиме в Принстонському клубі в Нью-Йорку 5-6 листопада 2013 року. Хоч участь у конференції є можливою лише за запрошеннями, наприкінці кожного дня форуму проходитиме відкрита для громади програма з обговоренням деяких аспектів цієї жахливої трагедії, що спіткала українців 80 років тому.
Після першого дня форуму в Українському музеї в Нью-Йорку за адресою: 222 East 6th Street, від 6.30 до 9.00 вечора у вівторок 5 листопада, буде проходитиме вечір «На честь піонерів дослідження Голодомору», який міститиме виступи кількох доповідачів.
У зв’язку з обмеженим простором для цього вечірнього заходу просимо тих, хто зацікавлений в участі, сконтактуватися з Українським музеєм за номером телефону: 212-228-0110, або електронною поштою за адресою: info@ukrainianmuseum.org , але не пізніше за 30 жовтня. В Українському музеї також одночасно проходитиме спеціальна виставка, присвячена 80-річчю Голодомору, під назвою «Відмовся від свого щоденного хліба. Голодомор: тоталітарне рішення». Експозиція буде складатися з фотографій, документів і пояснювальних панелей, а також міститиме виставку Лідії Боднар-Балагутрак «Втілення» та виставку «Пропаганда і гасла: Політичні плакати в Радянській Україні, 1919-1921 рр.».
Увечері 6 листопада особливе вшанування 80-ї річниці Голодомору проходитиме в Українському інституті Америки за адресою: 2 East 79th Street і П’ятій авеню в Нью-Йорку. Участь у цьому заході візьмуть численні доповідачі, особлива шана буде надана тим, хто пережив Голодомор.
Ця подія є відкрита для широкого загалу, але кількість місць – обмежена. Щоби зголоситися для участі в ній, просимо звернутися до Українського інституту Америки за тел.: 212-288-8660, або електронною поштою: mail@ukrainianinstitute.org – не пізніше за 30 жовтня. Додатково з 29 жовтня по 14 листопада на першому поверсі інституту можна буде оглянути виставку «Голодомор 1932-1933». Закликаємо громаду до участі у вечірніх вшануваннях, а також запрошуємо оглянути ці спеціальні виставки в Українському музеї й Українському інституті Америки.
Однією з найпохмуріших сторінок в історії України є Ґеноцид 1932-1933 рр. — відомий в Україні як Голодомор, протягом якого 7-10 млн. невинних жертв були заморені голодом до смерті через політику радянської влади, спрямовану на придушення національно свідомого українського селянства. Голодомор входить до числа найстрашніших випадків жорстокості одних людей щодо до інших і, мабуть, є найжахливішим прикладом використання їжі як зброї.
Прес-служба Українського конґресового комітету Америки

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply