Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Валерій Чалий: «Висловлювання Трампа надсилають невірний сигнал світу»

Автор:

|

Серпень 11, 2016

|

Рубрика:

Валерій Чалий: «Висловлювання Трампа надсилають невірний сигнал світу»
Валерій Чалий

Валерій Чалий

Президентські перегони в США, за якими спостерігає весь світ, є серйозним викликом для іноземних дипломатів, коли їхні країни опиняються в центрі уваги цієї кампанії. Україна, яка своєю Революцією гідності увірвалася у світовий інформаційний простір два роки тому й докладала зусиль, щоб утримуватися «на радарах» світу, через російську аґресію знову потрапила у поле уваги.
Нещодавні висловлювання республіканського кандидата про Автономну Республіку Крим (АРК), окуповану Російською Федерацією (РФ), викликали серйозну стурбованість не лише в Києві, але й за межами України. З моменту початку російської аґресії обидві провідні політичні сили Америки підтримують санкції США проти РФ і збереження цих санкцій до відновлення територіальної цілісності України. Водночас, обидві провідні американські партії дотримуються чіткого консенсусу щодо підтримки зусиль зі зміцнення обороноздатності України та кроків, які спрямовані на те, щоб вона стала достатньо міцною для стримування російської аґресії.
Навіть якщо висловлювання п. Трампа є лише спекуляціями й не відображають майбутню зовнішню політику, вони містять заклик до умиротворення аґресора та підтримки порушення територіальної цілісності суверенної держави та міжнародного права. В очах світу такі коментарі неспівставні з іміджем країни, яка сприймається партнерами як твердий захисник демократії та міжнародного порядку. Сполучені Штати були серед сотні країн, які підтримали резолюцію Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй (ООН) про територіальну цілісність України, у якій засуджується спроба РФ анексувати Крим.
Кандидат у президенти будь-якої держави має усвідомлювати виклики, перед якими він чи вона можуть постати у справі забезпечення послідовності зовнішньої політики та дотримання його чи її країною міжнародних зобов’язань. Україна — стратегічний партнер Сполучених Штатів — приєдналася до Будапештського меморандуму, відмовившись від третього за обсягом ядерного арсеналу в світі в обмін на гарантії безпеки її територіальної цілісності з боку трьох провідних ядерних держав — Сполучених Штатів, Великої Британії та РФ.
Це зобов’язання порушила одна з країн-підписантів, яка здійснила спробу анексувати Крим і вторглася на схід України. Фейковий референдум, проведений під дулами автоматів, не мав нічого спільного з вільним і справедливим волевиявленням населення та проігнорував вибір корінного народу АРК — кримських татар.
РФ спустила свою репресивну машину на тих, хто виступив проти окупації. Цензура, арешти, вбивства, викрадення та заборона діяльності представницького органу кримських татар — Меджлісу — усе це несе загрозу чергової трагедії й етнічних чисток.
Спроба анексії АРК також становить загрозу для ядерної безпеки. Міжнародні організації ООН і МАГАТЕ, не визнають анексії і з точки зору юрисдикції не можуть контролювати процеси з ядерними об’єктами та радіаційною безпекою у цьому реґіоні. Більш того, РФ уже погрожувала розмістити ядерну зброю в Криму у безпосередній близькості до країн-членів НАТО й Європейського Союзу. РФ відновлює радянські об’єкти для зберігання ядерних матеріалів та вже розмістила в АРК засоби доставки ядерної зброї, в т. ч. кораблі та бойові літаки.
РФ вторглася в Україну 2014-го й безумовно продовжуватиме аґресію, якщо позиція більшості важливих глобальних гравців буде сприятливою, або нейтральною, або виказуватиме готовність до примирення, а також якщо Україна не зміцнюватиме свій оборонний потенціал. Зараз РФ грає м’язами, розбудовуючи свої військові спроможності та випробовує високотехнологічну зброю на Донбасі. Російська військова присутність в Україні у кількісному вимірі означає близько 400 артилерійських пострілів на тиждень. Москва продовжує постачати на Донбас зброю та військову техніку. Моніторингова місія ОБСЄ повідомляє, що підтримувані РФ бойовики використовують різноманітне важке озброєння, в т. ч. міномети, артилерію крупного калібру та танки.
Ця кривава війна, яка вже забрала життя понад 10 тис. українців та примусила залишити свої домівки близько 2 млн осіб, є боротьбою молодої демократії за незалежність та за свій вибір бути частиною Заходу та керуватися західними цінностями. Нехтування, або перетворення у предмет торгу вибору нації, яку надихають ті ж цінності, які були виплекані американцями в їхній боротьбі за незалежність та громадянські права, буде хибним сигналом не лише для народу України, але й для багатьох інших країн світу, які сприймають Сполучені Штати як провідника свободи та демократії.
Прес-служба Посольства України в США

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply