Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

В обороні наших героїв і нашої історії

Автор:

|

Червень 13, 2013

|

Рубрика:

В обороні наших героїв і нашої історії

У Колумбійському університеті, що в Нью-Йорку, 18-20 квітня ц. р. відбулася конференція Асоціації студій національностей, на якій мала презентацію також єврейський професор Вікторія Кітерер, котра у своїй доповіді змалювала голову Директорії Симона Петлюру в надзвичайно негативному світлі.
Для прикладу можна навести тільки останній абзац із її виступу: «Деякі модерні українські історики стверджують, що ситуація євреїв в Україні була би значно кращою, коли би замість більшовиків при владі залишився уряд Директорії. На основі писань Петлюри ми можемо з певністю встановити, що під відновленою владою Директорії національні меншини України зазнали би більше переслідувань, ніж навіть за царського режиму, а єврейські погроми продовжувалися би довший час».
Голова СКУДО переслав до п. Кітерер листа на цю тему. Подаємо уривок в українському перекладі: «Моєю метою в написанні цієї короткої замітки є не переконати вас у зворотному, позаяк це, ймовірно, надто пізно для зміни особистого мислення чи задля блага українсько-єврейських відносин. Тим не менше, я хотів би зробити три дуже коротких зауваження. По-перше, для вашого авторитету як історика було би краще визнати хоча би раз, що ваш герой і вбивця Петлюри Шварцбард був найманцем радянської машини для вбивств (радянським агентом), тобто то не була просто помста праведного єврея. На жаль, занадто багато з його співвітчизників служило аналогічно. У 1932-1933 рр. в Україні євреями були провідні радянські працівники, які заморили голодом близько 7 млн українців. По-друге, ваша нещира турбота про антиросійську політику Петлюри у боротьбі за українську незалежність представляє суть проблеми в українсько-єврейських відмінностях, які є так само непримиренними сьогодні, як були протягом усієї історії. Багато євреїв незмінно ставало та надалі стає на бік гнобителів України. Жодна єврейська політична партія не підтримала української незалежності 1918 року. Ви самі вказуєте на слова «москаль» і «жид» як образливі, але слово «хохол» сприймаєте чудово. По-третє, незважаючи на всі ваші зусилля, ви не наводите жодних доказів прямої або непрямої участі самого С. Петлюри в погромі. Ба більше, були накази Петлюри проти погромів, які ви визнаєте неохоче та залічуєте їх до його пошуків підтримки з боку Заходу, приписуючи йому тим менш почесну мотивацію, але знову без жодних доказів. Я вважаю, що це – не тільки неохайно, але кричуще суб’єктивно. Сподіваюся, що коли-небудь ви примирите свої погляди з правдою».
13 травня 2013 року голова СКУДО звернув увагу Мирослава Мартиновича, заступника ректора Українського католицького університету (УКУ) у Львові, на ненауковий виступ канадця Марка Царинника в УКУ, де той звинувачував слугу Божого митрополита Андрея за неадекватний захист євреїв. Пан Маринович відповів, що виступ п. Царинника відбувся через його недогляд.
17 травня 2013 року голова СКУДО розпочав електронний письмовий діалог із Робертом Гелатлі, автором книжки «Криза Сталіна» на тему Голодомору як Ґеноциду та жорстокості УПА. До цього діалогу залучено також Олександра Статієва з Університету Вотерлу, який здійснив дослідження совєтських архівів, котрими теж користувався п. Гелатлі й інші історики. Суперечка навколо достовірності цих джерел триває.

В обороні демократії та людських прав в Україні
4 травня ц. р. було скеровано листа до речників ООН, ОБСЄ, ЄС, РЄ, Держдепартаменту США, Сенату та Конґресу США в справі грубих порушень загальних засад демократії, людських прав і юриспруденції в так зв. Васильківській справі, за якою було заарештовано трьох представників опозиції за інспірацію демонтажу пам’ятника Леніну в Борисполі, який і так був демонтований рішенням міськради Борисполя. Арешт відбувся ще в серпні 2011 року, а підсудні сидять досі без встановлення запобіжного заходу, хоча й були намагання. Ця справа викликала досить сильний місцевий резонанс, та іронія долі підсудних – така, що Києво-Святошинський районний суд Київської області відкрито відмовив у запобіжному заході, тому що справа набула великого розголосу та зацікавлення з боку преси. 21 травня 2013 року голова СКУДО отримав відповідь від ЄС, що й президент Хосе-Мануель Баррозу та верховний представник Кетрін Аштон порушать ці питання в перемовинах з українською владою.

Прощальне слово голови СКУДО
Це – останнє число «зв’язку» під моєю редакцією. Ще в листопаді 2012 року я звернувся до Стефана Романіва з Австралії з проханням очолити Номінаційну комісію СКУДО. Щоправда, не знаю, що зроблено в цьому напрямку, але з 30 червня ц. р. я відходжу від головування та доручаю п. Романіву потурбуватися про майбутнє СКУДО, включно з подальшою появою місячного зв’язку й, особливо, обрання нового Секретаріату СКУДО. Тут я хочу подякувати за співпрацю всім членам і не членам (ідеологічно спорідненим націоналізмом), які уможливлювали нашу діяльність протягом чотирьох з половиною років. Також повідомляю, що наші фінанси було передано до Контрольної комісії, скликаної на підставі Статуту СКУДО. Остаточний звіт голови СКУДО 30 червня ц. р. буде розіслано нашим членам, а також спрямовано до Світового конґресу українців і до проводу Організації українських націоналістів. Бажаю новому Секретаріатові успіхів.
Слава Україні! Героям Слава!
Аскольд Лозинський, голова СКУДО

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply