Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

УСК виїхав із Мангеттена

Автор:

|

Жовтень 06, 2020

|

Рубрика:

УСК виїхав із Мангеттена
Президент клубу Василь Зінкевич допомагає з переїздом

Упродовж останніх кількох років Іст-Віледж, де розташований Український спортовий клуб (УСК) Нью-Йорку, зазнав значних демографічних змін. В результаті цих змін було втрачено безпосередній зв’язок із багатьма членами нашого клубу, більшість із котрих давно покинула Мангеттен. Домашні поєдинки наші дорослі команди з футболу проводять в парку Мак-Карен, що в Брукліні. Гравцям дорослих команд і членам клубу стало важко добиратися до Мангеттену, щоб брати участь у соціальному житті клубу. Незважаючи на ці обставини, впродовж останніх кількох років було докладено багато зусиль, щоб УСК міг залишатися на Мангеттені, де базувався останні 46 років. Шкода, що все ж довелося прийняти рішення виїхати з центру міста. Як повідомив Василь Зінкевич, президент клубу, клуб залишив приміщення на Мангеттені 13 вересня ц. р.
УСК Нью-Йорку придбав будівлю № 122 на 2-ій авеню наприкінці 1974 року, продавши своє домашнє футбольне поле у Флашінґу (Квінс). На той час будівля на 2-й авеню була повністю комерційною. Орендованими не були лише перші два поверхи, на третьому-п’ятому поверхах розмістилися житлові та комерційні приміщення. 1975-го УСК під орудою Юрія Рикара, сертифікованого архітектора та члена клубу, відремонтував перші два поверхи.
Маючи зручне розташування в самому центрі Іст-Віледж упродовж 46 років, УСК радо приймав усіх спортовців, гостей і членів клубу. Увійшовши до будівлі, ви проходили довгим коридором із синьо-жовтими смугами у вестибюль, де могли бачити друковані видання та світлини футбольних команд усіх років. На стіні навпроти була розташована виставка трофеїв, які з гордістю здобували наші спортивні команди. УСК мав змогу вести свою діяльність та утримувати дві футбольні команди в Нью-Йорку, влаштовувати незабутні соціальні та громадські заходи, такі, як читання книг і поезій, святкові вечірки, збір коштів для різних організацій. Тут відбувалися зустрічі членів і Ради директорів. УСК люб’язно приймав інші українські команди й їхніх фанатів. У клубі переглядалися матчі київського «Динамо», донецького «Шахтаря», львівських «Карпат», коли вони брали участь у Лізі чемпіонів УЄФА чи Лізі Європи.
Тисячі людей пройшло крізь двері УСК за ці роки і кожен із них, мабуть, міг би розповісти свій пам’ятний момент. Василь Зінкевич, теперішній президент клубу, розповів, як УСК став його «другим домом», де він переглядав прямі ефіри телевізійної компанії «Сетанта». На той момент лише кілька спортивних барів у Нью-Йорку могли транслювати міжнародні ігри в прямому ефірі. Він також зазначив він, що чемпіонат світу з футболу 2006 року в Німеччині був одним із найбільш захоплюючих моментів в історії УCK. «Ми приймали фанатів різних команд і кожен із них підтримував свою національну дружину. Коли мова заходила про вибір місця для перегляду міжнародного футболу, УCK у Нижньому Іст-Сайді Іст-Віледжу був найпривабливішим місцем серед шанувальників спорту. Крім футболу, другим видом спорту, яким цікавилося багато людей і збиралися тут для перегляду, став бокс. Зокрема, незабутніми були поєдинки братів Володимира та Віталія Кличків, котрі завойовували та захищали свої чемпіонські титули у надважкій вазі.
«Я пам’ятаю, як я грав у карти у будівлі УСК на 2-й авеню. Тоді я викладав у школі при церкві Святого Юра, тренував молодіжну команду та грав у футбол за нашу дружину з 1975-го по 1980 рік. На жаль, Мангеттен тепер переповнений людьми і став занадто дорогим. Настав наш час продати будівлю та переїхати. Маю багато приємних спогадів пов’язаних з будівлею УCK», — каже д-р Микола Шкірка.
«1985 року в приміщенні УСК на другому поверсі ми з родиною відсвяткували моє перше Святе причастя. Маючи вісім років, я був радий, що вся моя велика сім’я могла святкувати разом. З того часу це приміщення було чудовим місцем для зустрічі з родиною та друзями», — згадує Богдан Приймак.
«2013-го я переїхав із штату Массачусетс. Прогулюючись по 2-й авеню на Мангеттені, несподівано побачив вивіску «Український спортовий клюб». Увійшовши до будівлі, був вражений, побачивши усі ці трофеї. Згодом більше дізнався про велику історію цього клубу, яка починається з 1947 року, а також записався до резервної футбольної команди. Маю чудові спогади про зустріч із товаришами по команді в клубі, особливо під час різдвяних вечірок і церемоній інавгурацій», — розповідає Юрій Вовк.
Будівлю продали ще 2016-го, але продовжували орендувати частину першого поверху. Рішення переїхати з цього будинку та Мангеттену було дуже складним. Термін дії орендної угоди закінчився, тепер готові шукати місце котре стане нашим наступним домом. Незабутні спогади збережуться з нами назавжди. Були і прикрі події, серед яких не забудемо вибух на четвертому поверсі в травні 2010 року, а згодом і невелику пожежу на першому поверсі.
Будьте певні, нас чекають захоплюючі зміни. Ми продовжуємо функціонувати з нашими спортивними програмами для дорослих і молоді. Наша молодіжна програма, що складається з футболу та волейболу, також прагне створити клуб шахів і настільного тенісу. Це стане можливим, як тільки ми зможемо подолати труднощі пандемії короновірусу та безпечно перебувати в публічних приміщеннях. Наші молодіжні клуби базуватимуться в районі Іст-Віледжу. Крім цього, ми створюємо нову раду директорів, будемо розширювати членство, та сподіваємось, що наші футбольні дружини виграють ще більше ігор і турнірів. Свій новий будинок намагатимемось знайти неподалік від домашнього футбольного поля дорослих команд у Брукліні. Після придбання зробимо оголошення, щоб члени та гості могли завітати до нас.
Після багатьох років тяжко залишити це приміщення, але з нетерпінням чекаємо іншого чудового місця для нашої організації, яке буде процвітати для майбутніх поколінь. Стежте за новинами та залишайтесь на зв’язку через наш веб-сайт, у Facebook та Instagram.

Уляна Приймак

Як повідомляв «Міст», через коронавірус скасували Бостонський марафон.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply