Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 30, 2021

Ушанування пам’яті жертв Голодомору

Автор:

|

Грудень 15, 2011

|

Рубрика:

Ушанування пам’яті жертв Голодомору

Школа україно­знавства ОУА «Самопоміч» Нью-Йорка 19 листопада 2011 року вшановувала пам’ять жертв Голодомору-Ґеноциду в Україні 1932—1933 рр.

Надзвичайно зворушливим і виховним був тематичний «урок пам’яті» для всіх учнів починаючи від передшкілля, а особливо для старшокласників, присвячений жахливій сторінці нашої історії — Голодомору-Ґеноциду в Україні 1932—1933 рр., безпрецедентному злочину комуністичної системи Радянського Союзу проти українського народу. А після того в актовій залі школи директор мгр. Іван Макар відкрив жалобну церемонію. У своїй промові він розповів, як-то було в той жахливий час: матері — не мати чим нагодувати дитину, коли та вже й не скиглить, і не просить молока, а батькові — бути не в змозі принести до хати хоч крихту харчу, аби мати змогла краплею молока заспокоїти немовля. Розміщені на фортепіано оберемок колосків пшениці, хліб, хрест і поминальна свічка Голодомору уособлювали ту трагічну картину історії українського народу й символізували величезну жалобу та пам’ять про всіх безвинно заморених тоді голодом українців. Жалобна церемонія продовжилася запалюванням пам’ятної свічки й хвилиною мовчання. Учні 11—12-х класів декламували вірші, приурочені до трагічної теми, під акомпанемент «Реквієму» — духовного твору Мирослава Скорика, виконаного Настею Антонів на фортепіано та її донькою Мартою на скрипці.

Після того учні школи з батьками та вчителями взяли участь у жалобній процесії щорічної панахиди на честь мільйонів невинних жертв Ґеноциду в Україні 1932—1933 рр. у катедральному соборі Св. Патрика за головування Блаженнійшого Святослава (Шевчука), глави Української греко-католицької церкви. Урочиста процесія учнів, одягнених у національні українські вишиті сорочки, відкрила службу; діти благоговійно поклали стебла пшениці й квіти біля свічки пам’яті Голодомору на столі перед вівтарем. Присутність Блаженнійшого, палкі промови громадських і державних діячів розчулили тисячі людей, що зібралися, аби скласти свої молитви за упокій душ мільйонів невинних жертв Ґеноциду. На завершення цієї незабутньої події під величавий супровід нью-йоркського хору «Думка» під керівництвом випускника Львівської консерваторії Василя Гречинського віряни співали «Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни».

 Тарас Глум

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply