Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Українці зареєстрували стартап, який може попередити інсульт

Автор:

|

Березень 19, 2021

|

Рубрика:

Українці зареєстрували стартап, який може попередити інсульт
Пристрій «Кардіомо»

Українці розробили та зареєстрували в Сполучених Штатах стартап, який може попередити про загрозу інсульту. Пристрій «Кардіомо» вимірює електрокардіограму пацієнтів і може повідомити про небезпечні зміни серцебиття. Микита Сафроненко, один із учасників команди, розповів, що «Кардіомо» легко фіксується на тілі. Дані надходять на застосунок на телефон, а потім — до хмарного сховища. Аналізує інформацію штучний інтелект. Також додаток вимірює температуру тіла та частоту дихання.
Ідея пристрою належить киянину Роману Бєлкіну. «Я розробив цей пристрій, щоб знати як моя мама почувається, бо вона, як і багато хто, має проблеми з серцем», — розповів він. Мати Романа і стала першим тестером пристрою «Кардіомо». Потім пристрій випробовували на інших пацієнтах із вадами серця. Так виявили, що він може запобігти деяким інсультам.
За словами Ярослава Скибчука, лікаря-кардіолога інституту серця Міністерства охорони здоров’я України, ці пристрої потрібні, щоб виявити короткі порушення серцевого ритму, які можуть викликати тромбоутворення у певних відділах серця та порушення мозкового кровообігу. Якщо лікар побачить ці порушення ритму, то може уважніше вивчити стан пацієнта.
Також пристрій може допомогти й у зовсім критичній ситуації. «Одразу надсилається сповіщення до лікаря та в систему краніометр, також можна налаштувати, щоб інформацію надсилали до близької людини та навіть до «швидкої допомоги», щоб вона відразу відреагувала і приїхала, адже людині важливо допомогти в перші 20-30 хвилин після того, як це сталося», — зазначив п. Сафроненко.
За словами засновників стартапу, пристрій будуть пропонувати лікарям, а ті вже здаватимуть його в оренду пацієнтам. Хоча компанія зареєстрована у США, найбільше українським стартапом зацікавилися у Європі — «Кардіомо» вже сертифікують у Нідерландах. У планах стартапу — вийти згодом й на американський ринок.
Як повідомляв «Міст», українці заснували компанію з організації віртуальних боїв.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply