Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 20, 2021

Українці танцювали й співали в Нью-Йорку

Автор:

|

Травень 24, 2012

|

Рубрика:

Українці танцювали й співали в Нью-Йорку

Упродовж трьох днів — із 18 до 20 травня — мешканці та гості нижнього Мангетену в Нью-Йорку слухали українську музику й милувалися танцями на 38-му Українському фестивалі української католицької церкви Св. Юра. Фестивальна сцена з’явилася на розі вулиці Шевченка та Сьомої авеню. Сьому вулицю заповнили ятки українських громадських організацій і підприємців.

Основу свята склало п’ять великих концертів‚ на яких виступили танцювальні ансамблі: із Нью-Йорка — «Сизокрилі» та «Мрія» (керівники Лариса й Орландо Паґани)‚ Нью-Джерзі — «Іскра» з Виппані (керівник Андрій Цибик)‚ «Червона калина» із Джерзі-ситі та «Веселка» з Перт-Амбоя (керівник Надія Лемеґа).

Запальними танцями звітували про свою діяльність Школа танцю імені Роми Прийми-Богачевської, «Трембіта» Лариси й Орландо Паґанів‚ Школа бального танцю Наталі Лемішки‚ ансамблі шкіл танцю‚ якими керує Григорій Момот, — «Барвінок» у Савт Бавнд-Бруку‚ «Калинонька» в Стемфорді‚ «Червоні маки» в Трентоні‚ «Роси світанку» в Стейтен-Айленді‚ «Весна» в Спрінґ-Велі, і Суботня школа танцю 83-го відділу Союзу українок Америки (керівник Дарія Ґенза).

Хоровий спів представили дівчата з Академії св. Юра в Нью-Йорку (керівник Анна Бачинська) і хор церкви Св. Юра (керівник Андрій Добрянський). Співали: солісти Софія Найда‚ Ірина Лончина‚ Наталя Блищак і соліст-ґітарист Данило Блищак; Анна Сміт‚ Божена Дерґало та Люція О’Квін; Христина Шафранська‚ Мирося Греб‚ Андрея Попович‚ Наталя Крутовська, дуети сестер Орос і Павлишин. Бурхливі овації викликав юний співак-ґітарист Максим Лозинський‚ за виступом якого з хвилюванням спостерігав батько — д-р Аскольд Лозинський.

Вели концерти Андрій Стасів‚ Вікторія Гордєєва й Ольга Жураківська‚ а звукорежисером був Віктор Сидір. Разом з ансамблем «Галичани» він творив музику на вечірній забаві‚ де співала Ірина Гордєєва‚ грали Василь Чорний і Михайло Лебедович.

Але фестиваль — це не тільки концерти‚ а й щире спілкування давніх друзів і нових знайомих. Нагода для цього траплялася на кожному кроці. Український музей у Нью-Йорку організував «Музейну хатку», біля якої люди фотографувалися як на сільській садибі.

Пластуни на честь сторіччя «Пласту» частували гостей солодощами. Діти підставляли личка для розмальовування. А коли на хіднику зупинився гість із Китаю Рейтинґ Сі та заспівав чудовою українською мовою «Пісню про рушник» Платона Майбороди й Андрія Малишка‚ до нього приєдналися заслужена артистка України Наталя Маліманова з Тернопільського академічного драматичного театру імені Тараса Шевченка‚ о. Іван Лишик‚ кінооператор Володомир Стецун і інші — і над площею полинула могутня пісня «Реве та стогне Дніпр широкий».

Серед спонсорів фестивалю — NY State Council For The Arts‚ який надав ґрант для виступу ансамблю «Сизоркрилі»‚ а також Федеральна кредитова спілка «Самопоміч» у Нью-Йорку‚ д-р Тарас Одуляк та інші особи.

Лев Хмельковський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply