Новини для українців всього свту

Monday, Mar. 1, 2021

Українці Нью-Джерзі відсвяткували День Незалежності України

Автор:

|

Серпень 31, 2017

|

Рубрика:

Українці Нью-Джерзі відсвяткували День Незалежності України

Підняття прапора в «Українському селі»

Велике свято на честь Дня Незалежності України відбулося 27 серпня біля Української православної церкви св. Андрія Первозванного у Савт-Бавнд-Бруку (штат Нью-Джерзі). Свято почали молитвою митрополит Української православної церкви США і діаспори Антоній та архієпископ Даниїл. Гостей привітала Наталя Гончаренко, директор Українського історико-освітнього центру, вона також зачитала вітання Посла України в США Валерія Чалого. Гімни США й України заспівала Христина Махно. Вона й була ведучою програми разом із Миколою Зомчаком (він читав вірші відомих поетів), а також виконала кілька українських пісень.
На свято приїхав танцювальний ансамбль «Юність» (керівник — Григорій Момот) із Йонкерсу (штат Нью-Йорк), який виконав танці «Привіт» та «Ойра з Полісся». Співали та грали сестри-бандуристки Оксана Телепко та Галина Лесків, ансамбль Богдани Волянської «Промінь» із Нью-Йорку, юні Оля й Ірина Штелень, а їхній братик Михайло прочитав вірш.
Плакати, присвячені історії допомоги Україні, виготовив о. Іван Лишик. Сестрицтво (голова — паніматка Леся Сівко) приготувало обід. Для молоді та дітей влаштували різні розваги.
А напередодні, 24 серпня, на честь 26-ї річниці відновлення Незалежності мешканці сусіднього «Українського села» в Сомерсеті провели урочисте підняття на щоглах прапорів США й України. 26 серпня тут приготували святковий обід, на який запросили й приятелів. На початку обіду виголосив молитву та промову пастор Української євангельської церкви в Савт-Рівері Сергій Папірник.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply