Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Український садочок, що постраждав від урагану, потребує допомоги

Автор:

|

Вересень 26, 2021

|

Рубрика:

Український садочок, що постраждав від урагану, потребує допомоги
У «Барвінку» зараз наводять лад

Український дитячий садочок «Барвінок» в околицях Нью-Йорка опинився в епіцентрі найгіршого за десятиліття паводку у США, спричиненого ураганом «Айда». Тепер його засновник і викладачі сподіваються на підтримку української громади.
У цьому садочку мав розпочатися новий навчальний сезон, проте свої корективи в навчальні плани вніс ураган. «Заклад існує вже десять років, у середині жовтня планували відзначати ювілей. Натомість зараз намагаємося осягнути масштаби катастрофи. Через ураган та зливу, яку він приніс, будівлю повністю затопило. Рівень води всередині сягав майже 1,5 м і тримався кілька днів — затопило кілька приміщень, — розповідає Світлана Хмурковська, директорка «Барвінку».
За її словами, у садочку щоденно перебувало 18 дітей віком від 1,5 до п’яти років. Директорка не виключає, що через цю ситуацію не всі діти повернуться. «Перше моє повідомлення було про те, що ми не зможемо повернутися першого тижня на навчання. Тут ніхто не був і не уявляв масштаби втрати. Коли ми вже прибули сюди, то побачили, що це буде не тиждень і не місяць. Все знищене тотально і все потребує тотального відновлення. Тому орієнтовний план — чотири місяці», — поділилася вона.
За словами Павла Дуди, президента благодійної організації, яка заснувала «Барвінок», одна з причин, чому новоприбулі українці обирають саме цей заклад — це ціна, яка вдвічі менша порівняно з американськими. «Ми намагаємося брати тільки те, що нам потрібно для того, щоб покрити наші кошти. 280 USD на тиждень, а у наших сусідів — 470. Людям, які приїхали, не легко. Тому прагнемо, щоб вони мали працю і щоб знали, що їхні діти — між українцями», — запевнив він.
Оскільки приміщення орендоване, ремонт у ньому робитиме власник, а от яким коштом викладачі відновлюватимуть втрачену техніку, музичні інструменти, навчальні матеріали, книжки й іграшки — а це десятки тисяч доларів — наразі невідомо. І п. Хмурковська, і п. Дуда дуже сподіваються на підтримку громади, кажуть, що за весь час існування садочка діаспора жодного разу не відмовила у допомозі.
Раніше «Міст» розповідав, як у «Барвінку» зустрічали Св. Миколая.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply