Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Український інститут Америки провів «Українські зустрічі 2020»

Автор:

|

Вересень 30, 2020

|

Рубрика:

Український інститут Америки провів «Українські зустрічі 2020»
Український інститут Америки

Український інститут Америки (УІА) 26 вересня провів вебінар «Українські зустрічі-2020». До заходу на тему «Український досвід 1945-го — 75-річна ретроспектива» долучився Павло Ґрод, президент Світового конґресу українців (СКУ). «Дякуємо Українському інституту Америки @UCCA та всім, хто долучився до цієї важливої події, присвяченій історичній пам’яті», — зазначив він.
У рамках вебінару передбачили проведення сімох презентацій, згрупованих у три панельні сесії. Вебінар, зокрема, запропонував «по-новому поглянути на незліченні обставини/ситуації, в яких опинились українці під час переламного 1945 року — від нацистських концтаборів і різноманітних військових формувань, що діяли на початку заявленого періоду, до радянських трудових таборів і таборів переміщених осіб (Ді-Пі) наприкінці цього періоду, з оглядом теми Західної України та Східної України, а також тогочасної діаспори».
Під час дискусії також заслухали експертизу щодо роботи Ukrainian Quarterly, який розпочав свою роботу як провідний науковий англомовний журнал щодо українських відносин 1945-го. Організаторами заходу виступили Український конґресовий комітет Америки, УІА та Центр американсько-українських відносин.
Водночас у день 79-х роковин початку масових розстрілів мирного населення нацистами у Києві Павло Ґрод заявив, що світ повинен рішуче захищати демократичні цінності та не допускати проявів авторитаризму, шовінізму, нетерпимості, аби такі траґедії, як Бабин Яр, ніколи не повторилися. «Бабин Яр, спільна траґедія українського й єврейського народів, є незагойною раною для України та людства. Це нагадує світові про звірства тоталітарного режиму. Такі траґедії ніколи не повинні повторюватися. Світ повинен рішуче стояти на захисті демократичних цінностей. Ми повинні зберігати та вшановувати цю траґічну пам’ять заради наступних поколінь», — наголосив він.
Як повідомляв «Міст», УІА відзначив свій 70-річний ювілей.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply