Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

Українську моду показали в Нью-Йорку

Автор:

|

Жовтень 15, 2015

|

Рубрика:

Українську моду показали в Нью-Йорку
Моделі Роксолани Богуцької

Моделі Роксолани Богуцької

Моя сусідка, молода львів’янка Марта Батіг, ледь не заплакала, дізнавшись, що в Українському інституті Америки в Нью-Йорку 9 жовтня відбувся показ колекції моди Роксолани Богуцької, а вона про це не знала, тоді як жіноцтво її віку просто обожнює цю майстриню. Але п. Богуцьку добре знають в редакції українсько-американського часопису InLove, тому й попросили майстриню привезти нову колекцію на імпрезу, присвячену першій річниці цього видання та в підтримку обрання України до Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй (ООН).
Вечір відбувся під патронатом Постійного представництва України в ООН і зокрема Посла Юрія Сергеєва. У залі було чимало дипломатів із дружинами, а також знавців моди, журналістів і шанувальників часопису. Відкрив імпрезу і провадив Єгор Пивоваров, перший секретар Постійного представництва України в ООН. Він виголосив промову про значення такої міжнародної зустрічі та надав слово п. Сергеєву, котрий привітав гостей і зупинився на значенні утвердження України й її культури у світі. Обидва промовці схвально оцінили ідею видання двомовного журналу, який пропагує культуру України в Америці й у світі.
Презентації осіннього числа журналу був присвячений відеофільм. На авансцену вийшли Олена Василевська, головний редактор часопису та літературний редактор Наталія Івашина, її заступник. Потім відбувся показ мод, який містив чотири великих колекції.
Анна Фонтейн показала вибір жіночих блузок. Майстриня народилася в Ріо-де-Жанейро (Бразилія) й уже на початку 1990-х стала відомою у світі сучасної моди. Якийсь час вона жила в Амазонії в племені індіанців, що відчутно вплинуло на її світогляд. Першим її проектом, вже у Франції, стала колекція білих сорочок, але потім обрії розширилися і тепер Анна випускає верхній одяг, доповнення до суконь і парфуми. 1994 року вона відкрила першу крамницю в Парижі, через три роки — в Нью-Йорку, а тепер має вже 86 крамничок моди в усьому світі. На вечорі свої моделі п. Фонтейн поєднала з капелюшками Наталії Бейтвуд, котра вчилася в Нью-Йорку, а тепер стала законодавцем моди на головні жіночі убори в усьому світі.
Оригінальну колекцію суконь показала компанія «Орнамент», яку заснували в Україні Ірина Кібірева й Ольга Геращенко. Тканини й одяг зберегли національні мотиви — орнамент квітів, рослин і символів.
Одяг Роксолани Богуцької вражає своєю енергетикою. Бренд майстрині — це поєднання елегантної розкоші та сміливої сучасності, дивовижна суміш українських етнічних мотивів і сучасних модних тенденцій. Вона закінчила Львівське училище прикладного мистецтва ім. Івана Труша та Львівську академію мистецтв, свою першу колекцію представила 1998-го. В її колекціях завжди підкреслені форма та сильветка, виразні геометричні форми поєднуються з м’якістю тканин при використанні лише натуральних матеріалів: шкіри, хутра, шовку, шерсті, льону. Тканини виготовляють на замовлення за спеціальними проектами дизайнера в Італії.
Роксолана Богуцька створювала костюми для туру «Дикі танці» Руслани Лижичко, коли співачка здобула перемогу на конкурсі Євробачення 2004 року, і Катерини Ющенко для церемонії інавгурації Президента 2005-го. На вечорі п. Богуцька вийшла до гостей у супроводі Посла Сергеєва й їх зустріли гучними оплесками. Опісля було частування, яке приготували кілька національних ресторанів. Були зібрані пожертви на допомогу дітям-сиротам в Україні, якими опікується доброчинна організація «Сублімітас».

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply