Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Українське свято в американських горах

Автор:

|

Липень 19, 2018

|

Рубрика:

Українське свято в американських горах

Урочисте відкриття фестивалю на «Союзівці»

Українська народна фундація (УНФ) за участі Українського народного союзу (УНС) провела у Центрі української спадщини «Союзівка» у Кетскільских горах Фестиваль української культури. Як і щороку, «Союзівка» привабила сотні гостей свята. Ще 1952-го УНС придбав цю гірську оселю, яка 2015 року перейшла у відання УНФ і залишила за собою досвід проведення численних культурно-відпочинкових подій, таборів для дітей і спортових змагань.

Танець «Привіт» у виконанні Академії танцю ім. Роми Прийми-Богачевської

Дует «Мальви»

Фестиваль розпочався 13 липня з ярмарку, який тривав усі дні та пропонував гостям великий вибір національного одягу, прикрас, музичних записів. УНС також відкрив своє фестивальне бюро, де працівники головної канцелярії Мирон Кулинський, Ніна Більчук, Марійка Дрич, Юрій Симчик та Оксана Станько розповідали про послуги УНС, пропонували спеціальну літературу з цієї теми, а також свіжі числа обох газет, які видає Союз. Поруч майстриня розмальовувала личка дітям і охочим до цього дорослим. На ярмарку були представлені численні українські організації, зокрема реґіональна управителька на три штати «Міжнародних авіаліній України» Анна Широлапова зі сином Іваном запрошували літати українськими літаками. Увечері відбувся концерт і благодійний бенкет «Ретро-Львів», а потім забава до пізньої ночі.

Амфітеатр заповнили гості фестивалю

Головною подією 14 липня стали два великих концерти у літньому амфітеатрі. На відкриття свята українські американські ветерани зі штатів Нью-Йорк‚ Пенсільванія‚ Коннектикут і Нью-Джерзі винесли на сцену прапори США й України‚ а брати Андрій‚ Ярко й Юрій Добрянські заспівали гімни обох держав. Андрій Добрянський був ведучим денного концерту. Свято відкрив Василь Шеремета, президент УНФ.
За звичаєм Академія українського танцю ім. Роми Прийми-Богачевської почала концертну програму танцем «Привіт». Плідно працюють з молоддю хореографи Лариса й Орландо Пагани, й їхній директор Анна Лонкевич-Богачевська. У денному концерті академія показала танці «Голубка» та «Сусіди», виступила й в усіх концертах фестивалю, зокрема показала танці «Мелодія», «Сонячне коло» й інші.
На жаль, у програму довелося внести суттєві зміни, бо на свято з поважних причин не приїхали з Києва народний артист України Олександр Пономарьов і популярна співачка Ірина Федишин. Вони висловили свій жаль, що не змогли привітати гостей фестивалю та пообіцяли виступити на наступних концертах. Але з України приїхали інші відомі виконавці, серед яких — Анастасія Приходько, співачка та громадська діячка, котра була активною учасницею Євромайдану й відмовилася від усіх нагород, вручених їй у Росії.
У концертах брав участь дівочий дует «Мальви». Уляна і Калина Лещук співали під звуки бандури й а капела. Вони, можна сказати, виросли на очах громади, беручи участь у фестивалях та інших святах із дитячих років. Співали й брати Добрянські.

Співають Андрій, Ярко й Юрій Добрянські

Гурт «Браття з Прикарпаття»

Серед дня не бракувало розваг — гостям були запропоновані страви української кухні, басейн, танці під музику гурту «Браття з Прикарпаття». Багато глядачів прийшло на змагання зі швидкісного споживання вареників, яким за традицією провадив відомий продюсер Алекс Ґутмахер. Вареники приготував та обслугу забезпечив ресторан «Веселка» з Нью-Йорку. На конкурсі Христина Вій співала, певна річ, пісню про козака, котрий над усе любив пироги, а також інші пісні. Українські майстрині запрошували гостей до «Українського села», де їх навчали писанкарства, вишивання, інших ремесел. Координатором була Галина Шепко.
Хвилюючим було представлення Миколи Левкуна, капітана Національної гвардії України, котрий навесні 2017 року поблизу Торецька втратив обидві ноги. З початку бойових дій на сході України він мав понад десять тривалих відряджень у зону бойових дій, командував групою спецназу. Під час одного зі завдань вибухнула протипіхотна міна. У військово-медичному клінічному центрі в Харкові гвардієць переніс дев’ять операцій. Указом Президента України Микола Левкуна нагородили орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Тепер він чекає протезування в Нью-Йорку.
Суботній вечірній концерт почала Маріянка Гаврилюк, яка представила ведучого — народного артиста України Петра Магу, відомого українського співка і автора пісень для Ірини Білик,Таїсії Повалій і Павла Зіброва.
Василь Шеремета та Рома Лісович привітали гостей свята. На сцену вийшов хор «Думка» під керівництвом Василя Гречинського з участю концертмейстера Лариси Гутникевич. Першою піснею була «Краю мій, моя ти Україно», солістом був Андрій Гавданович. До хору приєднався скрипаль-віртуоз Василь Попадюк, що надало виступові особливого забарвлення. Потім він чарував публіку своєю майстерністю у сольних виступах. Співали також дует «Мальви» та Христина Вій. Провели лотерею, в якій могли взяти участь усі гості фестивалю. До речі, спонсорували свято Федеральна кредитова кооператива «Самопоміч» (Нью-Йорк), Федеральна кредитова спілка СУМА й Український народний союз.

Василь Гречинський і Василь Попадюк

Вечірній концерт зупинила бурхлива злива, тож продовження відбулося в закритому приміщенні «Веселки», де виступили Анстасія Приходько й Орест Лютий (Антін Мухарський), український письменник, актор театру та кіно, телеведучий і засновник мистецької платформи «Український культурний фронт». Потім була забава.
У неділю після Служби Божої гості фестивалю зустрілися з авторами фільмів Recovery Room і When We Starve, а шанувальники футболу переглянули фінальну гру Чемпіонату світу з футболу між командами Хорватії та Франції.
Свято готували у Фестивальному комітеті Ґлорія та Дональд Горбати, Орландо Паган, Богдана Пужик, Андрій Раковський, Таня Сінгура-Солтис та інші. Натхненно працювала команда «Союзівки» — Нестор Паславський. Стефко Драбик, Мая Лев, Маріянка Гаврилюк та Андрій Соневицький.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply