Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Українська парафія у Чикаго відзначила 60-річчя

Автор:

|

Січень 26, 2017

|

Рубрика:

Українська парафія у Чикаго відзначила 60-річчя

Українська парафія Св. Йосифа Обручника у Чикаґо, днями відзначила своє 60-річчя. Вона є однією з найбільших громад УГКЦ в єпархії св. Миколая й налічує близько тисячі парафіян. «60 літ тому, на місці, де збудована церква, були поля фермерів. Діти еміґрантів із Галичини першого покоління, разом із батьками (180 родин) під опікою священика Йосифа Шарого вирішили збудувати нову церкву для молоді, яка, під впливом сильної асиміляції, відчужувалася свого до тої міри, що часто потрапляла під латинський вплив», — розповіла Марія Климчак, куратор Українського музею у Чикаґо.
Вона нагадала, що у фундамент будівничі вмурували камінь із Дніпра та вугілля з Донбасу. «Найстарші піонери парафії, котрим далеко за 80, об’єднані в товариство з не менш дивовижною назвою — «Під духом св. Йосифа». Вони продовжують свою місійну, а радше материнську опіку над молодим поколінням сестрицтва та братства, щонеділі разом пригощають у церковній кафетерії смачними сніданками прихожан і парафіян», — наголосила п. Климчак.
Як відомо, Парафія св. Йосифа була канонічно встановлена 1956-го. Привілей організувати цю нову парафію припав 29-літному о. Йосифові Шарому. Кількість вірних парафіян зростала, і невдовзі прийнято рішення збудувати велику церкву. Перша служба Божа в новій церкві відправлялася 1 листопада 1976 року, за беатифікацію Митрополита Андрея Шептицького. Тепер вона посідає восьме місце у світі серед релігійних будов із незвичною архітектурою.
У січні 2008-го після відходу у вічність о. Павла, парафія вітала нового та теперішнього пароха о. Миколу Бурядника з його сином і дружиною. Під керівництвом о. Миколи парафія продовжувала рости, майже удвічі збільшивши свій список весіль і хрещень. Парафіяльний пікнік було замінено щорічним дводенним Юктоберфестом. Під крилом парафії зростають і розвиваються «Рідна школа», український драматичний театр «Гомін», школа бойового «Гопака», школа танцю «Вишиванка», які, також сприяють вихованню нового покоління українців і не дають забути українського минулого.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply