Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 17, 2021

Українська крамниця в Нью-Йорку 50 років готує особливі ковбаси

Автор:

|

Вересень 09, 2020

|

Рубрика:

Українська крамниця в Нью-Йорку 50 років готує особливі ковбаси
Андрій Ільницький

До крамниці Юліана Бачинського, еміґранта з України, по ковбасу з неповторним смаком, створену за особливою рецептурою, вже півстоліття ходять українці й американці Мангеттена. Ця м’ясна крамниця Юліана Бачинського на Другій авеню відчинила свої двері 50 літ тому невипадково, адже український бізнес Нью-Йорка в основному зосереджений в районі так званого Українського села. Це південно-східна частина Мангеттена. Саме тут після Другої світової селилися та відкривали підприємства українці.
За час свого існування м’ясарня бачила та пережила не одну кризу, проте жодну з них не можна порівняти з пандемією коронавірусу. Про це розповів головний Андрій Ільницький, менеджер крамниці. «Зараз маємо десь 50-6 0% бізнесу від того, що мали, бо ніхто не хоче їхати до Нью-Йорка», — зауважив він і додав, що зараз працює й менше робітників — 10-12 порівняно з 20-ма у звичайний час.
Чоловік додав, що спад відбувся не одразу: на початку крамниця навпаки мала дуже багато покупців. «Ресторани закрили, люди ще не виїхали, а ми мали харчі. Тоді вони повернулися до старої традиції готувати їжу вдома. А для цього потрібні м’ясо, курка, телятина — ми це все маємо», — зазначив він.
Незважаючи на складну епідеміологічну ситуацію в місті, крамниця свою роботу не зупиняла. Як розповів п. Ільницький, тут щодня регулярно вимірюють температуру працівників. Адже якщо захворіє хтось один, на карантин підуть усі.
Майже всі працівники крамниці — українці. Антоній Тиханський працює тут уже 34 роки: відповідає за продукцію й охороняє таємниці виготовлення ковбас і шинок. Рецептуру Юліан Бачинський привіз із України, котрий також є одним із основних жертводавців Українського села та громади. Зокрема, фінансово підтримав церкву, а також пожертвував значну суму на будівництво Українського музею.
Через поважний вік — 97 років — передав керування компанією Ільницькому та Тиханському. Щотижня під їхнім керівництвом працівники переробляють на ковбаси та шинку 1 т м’яса, яке привозять з екологічних ферм. Розвиваючи бізнес, кілька років тому до виробництва ковбас і продажу м’яса в крамниці додали ще й реалізацію готових страв української кухні. Почали з млинців, потім запропонували голубці, салати тощо.
Крістофер, один із постійних клієнтів крамниці Бачинського, ходить туди вже 50 літ і дуже любить українську кухню. Цього разу придбав голубці, запечену індичку та фрикадельки. «Це унікальне місце, довкола вже давно немає нічого подібного. Хоча коли я тут оселився, було багато подібних магазинчиків. Тому його дуже люблю», — зазначає покупець.
За словами п. Ільницького, наразі більшість клієнтів крамниці — американці, адже і в самому районі українців значно поменшало. Нові клієнти приходять завдяки соціальним мережам. Колектив крамниці сподівається, що з вересня зможе повернутися до своїх звичних обсягів виробництва. Найбільш гарячій час для п. Бачинського — свята, коли лише за день м’ясарня перероблює і більше тонни м’яса.
Незважаючи на непростий період і відсутність позитивних прогнозів щодо швидкого відновлення Нью-Йорка й економіки, менеджер налаштований позитивно. «Усі нарікають, а ми беремося до роботи. Мусимо бізнес підтримувати, працювати», — каже він.
Як повідомляв «Міст», галичани приготували рекордну ковбасу вагою більше 200 кг.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply