Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Українка вразила подробицями життя в Колумбії

Автор:

|

Лютий 13, 2019

|

Рубрика:

Українка вразила подробицями життя в Колумбії

За статистикою, Колумбія посідає четверте місце за соціально-економічною нерівністю населення серед країн Латинської Америки. Нерівний розподіл багатств особливо відчувається у великих містах. Ситуацію заохочує і держава.
Там ви точно знаєте, до якого соціального класу належите. Це записано в кожному рахунку на воду, газ, світло й Інтернет, і називається estrato social, або просто estrato (соціальний шар). Їх шість: 1 — bajo-bajo, 2 — bajo, 3 — medio-bajo, 4 — medio, 5 — medio-alto, 6 — alto. Слово bajo перекладається як «низький», medio — «середній» і alto — «високий». Про це розповіла українка Катерина Булуй, котра вісім років живе в Боґоті.
Поділ на estratos з’явився в 1980-х рр. як ідея допомогти бідноті впоратися з оплатою комунальних послуг. «Представники першого, другого і третього estratos платять менше, ніж витрачають. Перший шар узагалі майже не платить — сума суто символічна. У Боґоті, наприклад, «по-чесному» платять комуналку лише 10 % жителів — ті, хто живе в дільниці estrato 4. Всі інші або недоплачують, або переплачують. Estratos 5 і 6 повинні не лише платити за себе, але й частково покривати комунальні витрати estratos 1, 2 і 3. Такий собі соціалізм по-колумбійськи», — пояснює вона.
Соціальний статус визначається насамперед районом. Боґота поділена на квартали та дільниці, яким, своєю чергою, присуджують ступінь «низькості» або «високості». Тому назвавши адресу будинку, вам одразу ж зараховують «номер». «У найпрестижніших районах можна гуляти кварталами і не знайти звичайної продуктової крамниці з помідорами й яйцями. Там не ходить публічний транспорт, лише особисті «мерседеси» й «ауді». Я живу в дільниці estrato 4, в гарному семиповерховому будинку з охороною. В нашому під’їзді висять картини і стоять квіти. Поруч повно простих маркетів і магазинів, доступний публічний транспорт», — розповідає українка.
Близько 20 % людей в Колумбії живуть у злиднях, а все багатство зосереджене в руках трьох-чотирьох родин, які практично і керують Колумбією. «Іноземців спершу шокує такий явний поділ на бідних і багатих. Але все швиденько стає на свої місця, як тільки починаєш працювати і знаходити друзів у Колумбії. Часто такий соціальний поділ доходить до абсурду. У Колумбії люди з першого або другого estratos узагалі не перетинаються з людьми з п’ятого або шостого. Вони їм подають каву в офісах і прибирають у будинках. Навіть всі торгові центри поділені на estratos. Ціни в них, природно, також», — зазначає еміґрантка.
Мінімальна заробітна плата в Колумбії — близько 300 USD на місяць. Хорошим прибутком вважається 700-800 USD на місяць і вище. «Круто — отримувати більше тисячі доларів. З такими грошима можна самостійно оплачувати квартиру, відкладати заощадження, мандрувати, взяти в кредит автомашину. Позаяк уся Боґота поділена на багаті та бідні райони, це впливає і на вартість житла. Наприклад, оренда на місяць квартири-студіо в четвертому estrato коштує близько 300 USD, така ж у другому або третьому estratos — 200 USD, а в п’ятому чи шостому estrato — 500 USD і вище», — розповідає вона.
Ще приклади: 2 Гб мобільного Інтернету з пристойною кількістю хвилин і SMS на місяць коштують 14 USD. Домашній Інтернет із безлімітними 20 Гб в пакеті з телебаченням і домашнім телефоном — близько 50 USD на місяць. Одна поїздка автобусом — 0,8 USD, а мінімальний маршрут на таксі — 1,5 USD. Кава — 1 USD за горнятко в Боґоті, а в маленьких містечках — 0,15 USD. Півкілограма хорошого стейка — 2-3 USD. Півкілограма кальмарів — менше 2 USD. Хліб — 1 USD.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply