Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Українець у Брукліні малює на незвичних полотнах

Автор:

|

Вересень 18, 2019

|

Рубрика:

Українець у Брукліні малює на незвичних полотнах
Михайло Тютюник

Художник Михайло Тютюник живе у Брукліні, займається стріт-артом, муралом та ілюстрацією. Та іноді він обирає незвичні полотна для своїх робіт. Він відомий як MDot, народився у Києві, але вже давно втілює свої художні задумки на вулицях Брукліна. Часом обирає незвичну основу для мистецтва, наприклад, сміттєвози.
Таке «полотно» Тютюник обрав після того, як нью-йоркський відділ державної служби звернувся по допомогу заохотити місцевих мешканців правильно сортувати побутове сміття. Аби прорекламувати програму, п’ять сміттєвозів розмалювали місцеві художники.
Михайло розповідає, що на сміттєвозі намалював зірки, хмари, маленькі будинки, людей, котрі збирають сміття. «Ми хотіли дати вантажівці обличчя: тут очі, рот, зуби», — каже мистець і зазначає, що на малюнку можна побачити, який вигляд може мати у майбутньому ідеальна околиця, якщо кожен робитиме те, що має робити.
Українець також розмалював стіну місцевої школи, таким чином закликаючи дітей виступити проти зброї. У роботі йому допомагали учні закладу, а їхні ідеї були втілені в малюнку. Мета муралу — перемогти зброю балончиками з фарбою.
Михайло Тютюник — стипендіат Програми ім. Фулбрайта 2018-2019 рр., працює над фулбрайтівським проєктом у співпраці з Інститутом проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України у Києві. Він працював над муралами у Бронксі, Нью-Джерзі, Філадельфії, робив розписи в офісах відомих брендів — House of Vans, Coca Cola, Starbucks Coffee, Etsy. Художник також співпрацює з молоддю та громадськими організаціями. У листопаді 2018-го відбулася виставка Михайла Тютюника в Києві, де розпочиналась його творча історія і він створив свій перший мурал.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply