Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 11, 2022

«Україна» побачила «Українське село» в Нью-Джерзі

Автор:

|

Червень 29, 2022

|

Рубрика:

«Україна» побачила «Українське село» в Нью-Джерзі
Руслан Кузьгов фільмує Софійку і Марту Муртазин

Нещодавно в «Українському селі» в Сомерсеті (штат Нью-Джерзі) побувала знімальна група телеканалу «Україна». Це відомий український загальнонаціональний телеканал, орієнтований на широку авдиторію. В етері представлені інформаційні програми, соціальні відеозустрічі, серіали, розважальні проекти та футбольні трансляції. Журналіст Юрій Гула і оператор Руслан Кузьгов зафільмували дві документальні стрічки для цього каналу, які були одразу ж показані в Україні.
Перший фільм розповів про дев’ятирічну Софійку Муртазин, яка виготовила багато саморобних плакет із жовто-синім відбитком своєї долоні та закликом допомагати Україні. На заклик відгукнулися у школі, де вчиться дівчинка, в селі, багатьох громадах. Про це розповіли директорка школи і класна керівничка, мешканці села, інші співрозмовники телевізійників. Софійка показала, як вона з підтримкою мами Марти виготовляє плакети. Вона вже зібрала майже 15 тис. USD, за які придбали та передали на фронт військове спорядження, вкрай потрібне воїнам. Тижневик «Міст» також розповідав про це у попередніх публікаціях.
Другий фільм розповів про село, у якому проживають 60 винятково українських родин. Телевізійники побували в клубі, який став осередком збору спорядження для українського війська. Важко українцеві уявити сільське життя без огірка чи петрушки з власного городу. Такі городи мають і мешканці села, лікар Олександр Демко також показав гостям із Києва власний город. Побували гості у квартирі однієї з найстарших мешканок Броніслави Скорупської, яка розповіла про свій нелегкий шлях із Полісся до Америки, добродійну допомогу Острозькій академії, висловила надію на міжнародну підтримку України у війні з Російською Федерацією (РФ).
Як повідомляв «Міст», Софійка Муртазин допомагає Україні.

Лев Хмельковський

About Author

Meest-Online