Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

УККА відзначив своє 80-річчя

Автор:

|

Червень 05, 2020

|

Рубрика:

УККА відзначив своє 80-річчя
Андрій Футей

Український конґресовий комітет Америки (УККА) відзначив 80-у річницю своєї діяльності. З цієї нагоди з огляду на пандемію Covid-19 святкування провели он-лайн. Вітальні слова з нагоди ювілею виголосили Андрій Футей, президент УККА, представники Української православної церкви США, Філадельфійської архієпархії Української греко-католицької церкви в США.
З 80-ю річницею УККА привітали: Володимир Зеленський, президент України; Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України; Володимир Єльченко, Посол України в США; Тамара Ґалло-Олексій (президентка УККА у 2008-2016 рр.), Михайло Савків (2000-2008), Аскольд Лозинський (1992-2000), Пола Добрянськи, та донька колишнього президента УККА Лева Добрянського; Петро Порошенко, п’ятий президент України; Павло Ґрод, президент Світового конґресу українців (СКУ).
«Далекого 1940 року, у ті важкі часи для нашого народу, коли сталінська машина цілеспрямовано знищувала все українське: мову, культуру, пам’ять про наших предків і героїв, коли вони старанно переписували історію на свій збочений лад, ваші батьки та діди розпочали боротьбу за Україну, яка триває й донині. Відтоді й до сьогоднішнього дня Український конґресовий комітет Америки є тією великою рушійною силою, що невтомно і невпинно працює для своєї другої батьківщини», — зазначив у своєму привітанні п. Кулеба. Він нагадав про здобутки УККА та допомогу Україні за ці роки ф висловив упевненість у подальшій плідній дружбі та співпраці.
Павло Ґрод нагадав, що 80 років тому перший Конґрес українців Америки заклав основу потужного представництва для понад 1,5 млн українців у Сполучених Штатах Америки. «УККА є авторитетним голосом українського народу в Америці. Як співзасновник та вагома складова організація СКУ, УККА є голосом українського народу і на світовому рівні», — зауважив він і відзначив діяльність УККА, а також тисяч громадських діячів, котрі упродовж останніх 80 років розбудували потужні інститути, що й надалі виховують та підтримують сильну громаду від колиски до могили.
«Ви побудували прекрасні українські церкви, садочки, рідні школи, молодіжні організації, літні табори, професійні товариства, культурні громади, журнали, газети та фестивалі, академічні центри при провідних університетах, культурні центри та будинки опіки для наших людей похилого віку», — нагадав президент СКУ.
За його словами, завдяки цим установам в УККА «виховували та надалі виховуватимуть майбутні покоління свідомих українських патріотів і провідників, здібних лідерів УККА та СКУ, таких, як чинний президент УККА Андрій Футей та експрезиденти Тамара Ґалло-Олексій, Михайло Савків та Аскольд Лозинський, котрі народилися та виховувалися в українській громаді США й уміло відстоювали українські інтереси в Вашинґтоні, Києві та ключових центрах політичного впливу».
Крім цього, п. Ґрод зауважив, що громадські установи УККА «також виховували лідерів, котрі зробили великий внесок у розвиток України. Це — перша леді Катерина Ющенко, колишні міністерки України Наталія Яресько й Уляна Супрун». Нагадаємо, що УККА єднає близько 30 українських американських організацій.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply