Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

УККА: Про повернення Росії до G7 не може бути й мови

Автор:

|

Серпень 29, 2019

|

Рубрика:

УККА: Про повернення Росії до G7 не може бути й мови

Український конґресовий комітет Америки (УККА) нагадує, що Російська Федерація (РФ) була виключена з «Великої сімки» через окупацію Криму, з моменту якої її дії щодо України й Європи лише погіршилися, а тому про повернення до G7 не може бути й мови. «УККА, який представляє понад 1,5 млн американців українського походження, вчергове рішуче протестує проти припущень щодо повернення РФ до «Великої сімки», — йдеться у заяві. 
В організації нагадують, що раніше вже протестували проти подібних пропозицій президента Трампа 2018-го, які тоді відкинули лідери Німеччини, Канади, Великої Британії, Франції, а також сенатори Джоном Мак-Кейн, Бен Сассе, Чак Шумер та іншими конґресменами.
«Пропонуючи такі зміни у політиці США, президент Трамп виявив або зневагу, або необізнаність, адже 2014 році саміт G7, який мав відбутися у російському місті Сочі, був скасований після російського вторгнення на український півострів Крим — першої силової анексії території у Європі з часів Другої світової війни», — заявляють в УККА.
В діаспорі нагадають, що одночасно зі скасуванням саміту країни «Великої сімки» ухвалили Гаазьку декларацію, яка прямо пов’язала виключення РФ з її діями в Україні, засудила незаконний референдум і спробу анексувати Крим, та нагадала, що дії РФ матимуть «суттєві наслідки». «З часу цієї декларації, РФ вдалася до ще більших порушень, продовжуючи підривати європейські демократії», — наголошують в УККА. 
Там вважають, що США як бастіон демократії у вільному світі й американський президент повинні займати лідерську позицію у просуванні міжнародних норм, захисті базових прав та свобод людини, виробленні курсу геополітичної стабільності. «Доки РФ не припинить свої дії в Україні, не вийде з міжнародно визнаної української території, її членство у групі найзаможніших і найрозвиненіших економік світу має залишатися призупиненим, оскільки її дії в Україні суперечать принципам і цінностям, якими керується G7», — заявив Андрій Футей, президент УККА, і запропонували президенту Трампу особисто переконатися у наслідках дій РФ, відвідавши Україну «у найближчі місяці» аби побачити, чому саме РФ не місце у «Великій сімці».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply