Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Учні вшанували творчість Василя Симоненка

Автор:

|

Січень 29, 2020

|

Рубрика:

Учні вшанували творчість Василя Симоненка
Члени журі та учасники конкурсу

У Філадельфії 85-ліття від дня народження Василя Симоненка (1935-1963) відзначили конкурсом декламації «Ти знаєш, що Ти людина?», який провів Центр студій спадщини Патріарха Йосифа Сліпого. В суботу, 25 січня ц. р., за ініціативи Центру та за підтримки релігійного товариства українців католиків «Свята Софія» США (ТСС-А), в співпраці з Нашою українською рідною школою (НУРШ) пам’ять про одного з видатних українських поетів-шістдесятників вшанували учні 8-12 класів. З допомогою учителів і батьків діти підготували до цієї події 11 віршів із різних періодів творчости «витязя молодої української поезії».
Цей уже дев’ятий поетичний конкурс відбувся у приміщенні Академії св. Василія Великого у Дженкінтавні (штат Пенсільванія). До складу журі увійшли: Леонід Рудницький, професор Ла-Сальського університету; Ольга Костів, директор НУРШ; Любов Смеречанська, учителька літератури. Журі оцінювало 11 конкурсантів за наступними критеріями: плавність декламації; чіткість вимови; інтонація; артистичність виконання; драматизм декламації; постава.
У висліді конкурсу журі визначило переможців, якими стали: переможець — Єва Емілія Торкіт, учениця 8-го класу, за вірш «Чари ночі»; призер — Данило Ґрейвз, учень 9-го класу, за вірш «Лебеді материнства». Лавреатами стали: Дарія Гелетканич (9 кл.) та Анастасія Брага (9 кл.).
Усіх учасників нагородили дипломами та призами релігійного товариства українців католиків «Свята Софія», а головний спонсор — Центр студій спадщини патріарха Йосифа Сліпого — надав цінні нагороди лавреатам і переможцям.
Академік Рудницький звернув увагу учасників конкурсу на непересічність постаті відомого шістдесятника Василя Симоненка. А Ірина Іванкович, голова ТСС-А, наголосила: «Сьогодні як ніколи Україні потрібні люди небайдужі, ідейні, духовно сильні. Люди з великої літери, якими були патріарх Йосиф Сліпий і поет Василь Симоненко. Їм було не однаково, що буде з Україною, якою мовою молитися Богові, яким ідеалам служити. Нехай же ці дві світлі постаті — патріарх Йосиф і Василь Симоненко — будуть для вас, молодих і таких талановитих українців, гідним прикладом до наслідування».
Вітаючи конкурсантів, Ольга Костів, директор школи, висловила вдячність організаторам і спонсорам конкурсу, які уже сьомий рік поспіль співпрацюють із НУРШ у царині просвіти молодих українців діаспори, а вчителька літератури Любов Смеречанська подякувала учням за високий рівень підготовки до конкурсу.
Пресслужба товариства «Свята Софія» США

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply