Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

Участь голови УВКР у ХХІ Конґресі УККА

Автор:

|

Жовтень 11, 2012

|

Рубрика:

Участь голови УВКР у ХХІ Конґресі УККА


З 29 по 30 вересня ц. р у місті Йонкерсі біля Нью-Йорка відбувся ХХІ З’їзд Українського конґресового комітету Америки (УККА). УККА є найпотужнішою неурядовою організацією Сполучених Штатів Америки, що вже понад сім десятиліть достойно представляє українсько-американську громаду, послідовно відстоює інтереси України й українського народу.
На з’їзді були присутні понад дві сотні делегатів і почесних гостей. Серед них представники української громади США, конґресмени, представники Держдепартаменту США, мерії міста Йонкерса. У межах з’їзду окрім пленарних засідань проходили «круглі столи» та науково-практичні семінари з актуальних питань життя української громади США й українсько-американських відносин.
Із вітаннями до учасників конґресу звернулися: Ніта Льові, конґресмен, великий приятель України; Майк Спано, новообраний мер м. Йонкерса; Павло Ґрод, президент Конґресу українців Канади; Михайло Ратушний, голова Української всесвітньої координаційної ради (УВКР); Орися Старак, представник генерального консульства України в Нью-Йорку, й інші особи.
У своєму виступі голова УВКР, зокрема, зазначив: «Важко переоцінити роль і місце УККА у боротьбі українців діаспори за постання незалежної української держави. Водночас, сучасні реалії вимагають нових форм взаємодії між закордонним українством і українцями в самій Україні й державою Україна. Новий час ставить перед нами нові виклики».
Михайло Ратушний передав вітання делегатам ХХІ З’їзду УККА від представників українських громад більш ніж 40 країн світу й зазначив, що УВКР пишається тим, що серед її членів-засновників є така солідна, потужна та достойна організація, як Український конґресовий комітет Америки. Голова УВКР високо оцінив усе зроблене керівництвом УККА задля спорудження Меморіалу жертвам Голодомору у Вашинґтоні та висловив сподівання, що у взаємодії з українською державою пам’ятник буде встановлено до жовтня 2013 року, як це передбачено в рішенні американського уряду. У рамках «круглого столу» «Українсько-американські відносини: місце української діаспори США в умовах нових викликів» обговорювалося питання стану збереження демократії в Україні й участі представників УККА в статусі міжнародних спостерігачів під час парламентських виборів в Україні в жовтні ц. р. Серед інших, участь у ньому як співдоповідач узяв Бакстер Гант, голова комісії в справах України, Молдови та Білорусі Держдепартаменту США, а також Михайло Ратушний, голова УВКР, Роксоляна Лозинська, голова комісії зовнішніх зв’язків УККА, Андрій Добрянський, член делегації міжнародних спостерігачів виборів в Україні від УККА.
На завершення Конґресу голова УВКР привітав новообрану Екзекутиву УККА та її президента Тамару Галло-Олексій із переобранням на цю відповідальну посаду й висловив запевнення в подальшій тісній співпраці між УККА й УВКР як у відстоюванні інтересів світового українства, так і в справі зміцнення демократії в Україні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply