Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 5, 2021

У Заздрості відкрилася благодійна школа

Автор:

|

Липень 30, 2015

|

Рубрика:

У Заздрості відкрилася благодійна школа

Учні школи

У Музейно-меморіальному комплексі ім. патріарха Йосифа Сліпого у с. Заздрості на Тернопільщині 26 липня ц. р. відбулося відкриття благодійної літньої школи англійської мови. Проект, організатором і головним спонсором якого є Релігійне товариство українців католиків «Свята Софія» у США (ТСС-А), був створений для дітей із родин учасників антитерористичної операції (АТО), дітей-сиріт і семінаристів Тернопільської духовної семінарії. Захід відбувається з благословення Митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюка.
Упродовж трьох тижнів 18 учасників програми віком від 15 до 20 років із Тернопільської, Донецької, Херсонської, Львівської та Рівненської областей вивчатимуть англійську мову в трьох різнорівневих групах. Лекції ведуть кваліфіковані викладачі-волонтери зі Сполучених Штатів. Передбачено багатопланові заняття з граматики, розмовної мови, читання, розуміння зі слуху, майстерності писання. Навчання складається з двох ранішніх та одного пополудневого блоків. Вечірні заняття містять перегляд та обговорення кінофільмів, караоке та класи з американської кухні. Навчальний процес відбувається не лише традиційним методом — за підручником, передбачено також ігрові та мультимедійні методи зі застосуванням новітніх технологій. Учасники програми матимуть неповторну нагоду спілкуватися живою англійською, ознайомитися з американською історією, культурою та традиціями. Метою організаторів є не тільки створити повноцінне англомовне середовище для молоді, але й потурбуватися про духовний розвиток учнів. Відтак, упродовж дня слухачі відмовлятимуть вервицю, Хресну Дорогу, а також відбудуть прощу до Зарваницької Матері Божої. Недільні Божественні літургії для учасників школи служитимуть також і англійською мовою. Передбачено екскурсії Подільським краєм.
Як зазначила Ірина Іванкович, директор школи, цей проект є відновленням традиції, що її на у ранні 1990-х рр. започаткувала Романа Навроцька, тодішня голова ТСС-А. З ініціативи д-ра Навроцької було споруджено Музейно-меморіальний комплекс ім. Патріарха Йосифа в Заздрості. Саме вона покликала до життя представництво товариства в Україні, доручивши йому завдання проводити навчання англійської. На світанку незалежності України такі курси в Тернополі та Львові організовував академік Леонід Рудницький, чинний голова ТСС-А. «Сьогодні в умовах війни Товариство «Свята Софія» в Америці вважало своїм обов’язком підтримати військовослужбовців у свій спосіб: забезпечити їхнім дітям можливість продуктивно та корисно провести літні канікули, скористатися нагодою спілкування з носіями англійської мови, поглибити свої духовні джерела, пізнати спадщину Патріарха Йосифа. Понад те, товариство, що діє в дусі заповіту Блаженнійшого Йосифа Сліпого, завжди відгукувалося на потреби Церкви та мирян. Тому цього разу нашим бажанням було вийти до тієї молоді, яка вже на старті свого життя зіштовхнулася з труднощами. Це — і діти, чиї батьки зараз відстоюють цілісність України на сході держави, і біженці зі зони проведення АТО, і діти-сироти. До участі у проекті запросили й студентів Тернопільської духовної семінарії, яка носить ім’я Блаженнійшого Йосифа Сліпого. Цією програмою ТСС-А бажає підкреслити три основи, на яких Патріарх Йосиф будував свою місію, а саме — наука, молитва та праведне християнське життя», — підсумувала концепцію проекту д-р Іванкович.
До активної співпраці у проведенні літньої школи долучилися товариства «Святої Софія» в Бельгії та Римі. Фінансову підтримку надав Микола Люшняк, народний депутат України. Серед діаспорних організацій, які не залишилися байдужими до цієї справи, також слід відзначити Українську католицьку освітню фундацію в Чикаґо, Фундацію Українського вільного університету й Апостольство молитви парафії свмч. Йосафата у Філадельфії.
Прес-служба Товариства «Свята Софія» у США

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply