Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

У Заздрості відбулася п’ята благодійна школа англійської мови

Автор:

|

Серпень 07, 2019

|

Рубрика:

У Заздрості відбулася п’ята благодійна школа англійської мови
Учасники благодійної школи

Із 14 липня по 3 серпня ц. р. в Музейно-меморіальному комплексі ім. Патріарха Йосифа Сліпого «Рідна хата» у Заздрості на Тернопільщині відбулася п’ята благодійна літня школа англійської мови. Цей проєкт, організатором та головним спонсором якого виступило релігійне Товариство українців католиків «Свята Софія» США (ТСС-А), ініціювали 2015 року для дітей із родин ветеранів російсько-української війни, переселенців, дітей-сиріт і семінаристів вищих духовних семінарій.
Упродовж трьох тижнів 32 студенти — юнаки та дівчата з Івано-Франківської, Київської, Львівської, Тернопільської, Харківської, Донецької, Луганської, Одеської областей та Автономної Республіки Крим вивчали англійську мову на п’ятьох рівнях: базовому, початковому, середньому, вищому та найвищому. Лекції вели викладачі-волонтери зі Сполучених Штатів Америки, Канади та студенти, котрі навчалися у США за програмою FLЕХ: Віра Грабчук, Яніна Ковальчук, Тарас Малюжинський та Ірина Іванкович. У програмі були багатопланові заняття з граматики, розмовної мови, читання, розуміння зі слуху, майстерності писання, адаптованої літератури. Навчання складалося з чотирьох вранішніх та одного пополудневого блоків. Вечірні лекції передбачали перегляд та обговорення кінофільмів і караоке. Навчальний процес відбувався не лише за традиційним методом підручника, а й застосовували ігрові та мультимедійні заняття в дусі новітніх технологій. Учасники програми мали чудову нагоду спілкуватися живою англійською мовою, пізнати американську та канадську культури та традиції, а також випробувати себе у ролі викладачів під час презентацій про Барбадос, Ямайку, Ірландію та Нову Зеландію. Цього року факультативні заняття вели з літургічної термінології, історії Канади, політології, соціології тощо. Понад те, було відведено час на індивідуальні консультації з інструкторами.
Організатори подбали й про духовний вимір: у програмі школи, яка є екуменічною, були щоденні молитви, вервечка, «Хресна дорога», Божественна Літургія англійською мовою, проща до Зарваницької Божої Матері, реколекційні науки. Молодь відвідала Дубенський, Олеський, Підгорецький і Золочівський замки, Тунель кохання в Клевані та Тернопіль. Незабутніми стали музичні зустрічі з Наталкою Карпою та Назарем Видишем, котрі подарували юнакам і дівчатам неймовірні хвилини спілкування в рамках ток-шоу. Окремими проєктами були літературний вечір і шоу талантів.
У п’ятницю, 2 серпня, учні складали письмовий та усний іспит з опрацьованого під час школи матеріалу. В суботу, 3 серпня, пройшла церемонія закриття школи. Божественну Літургію англійською мовою відслужив о. Мартин Хомів, сотрудник Катедрального собору Непорочного Зачаття в Тернополі. Під час урочистої частини учасники курсу отримали дипломи та подарунки від організаторів. Звертаючись до випускників школи, директор Ірина Іванкович, зокрема, зазначила: «Ми вдячні вам за те, що саме ви вже думаєте про організації школи наступного року — це надихатиме нас до того, аби шукати фінансові можливості і з Божою поміччю продовжити цей проєкт. Коли чуєш, що кожна хвилина, проведена вами тут, у літній школі, була на вагу золота, мимоволі пригадуються слова Фавста: «Мить, ти прекрасна, зупинись!» Кожен із вас — унікальна, неповторна особистість, яка своєю присутністю наповнила цей дім осяйним світлом Божої любові, і за це вам велике спасибі. Сподіваємося, що час, проведений на батьківщині Патріарха Йосифа Сліпого, залишиться у ваших спогадах на довгі роки. Ми усі намагалися будувати нашу школу на основах, що їх заклав сам Блаженнійший Йосиф, а це — наука, молитва, праця і праведне християнське життя. Нехай і надалі вони залишаються міцним фундаментом вашого подальшого життя! «Великого бажайте!» Самі ж учасники висловили глибоку вдячність інструкторам за вкладену працю у веденні курсу. Як повідомлялося раніше, урочисте відкриття школи провів і Блаженнійший Святослав Шевчук, глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ).
За словами п. Іванкович, свідченням потреби у школі мовного занурення є не лише той факт, що на п’ятий курс зареєструвалися учасники попередніх програм, а також те, що охочих покращити знання мови виявилося значно більше, аніж попередніми роками. «Цьогоріч маємо рекордний резервний список бажаючих», — зазначила директор школи. Крім цього, у п’ятій школі вдруге беруть участь курсанти Одеського військово-морського ліцею, який до анексії Криму був розташований у Севастополі, та семінаристи чотирьох семінарій УГКЦ.
До активної співпраці у проведенні літньої школи долучилися Тернопільська обласна державна адміністрація, Тернопільсько-Зборівська митрополія УГКЦ, Теребовлянська районна державна адміністрація, Українська католицька освітня фундація в Чикаґо, Українська кредитова кооперативна спілка в Нью-Йорку, широке гроно індивідуальних жертводавців у США.
Прес-служба ТСС-А

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply