Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

У Виппані відбувся 13-й український фестиваль

Автор:

|

Вересень 30, 2022

|

Рубрика:

У Виппані відбувся 13-й український фестиваль
Церемонія відкриття 13-го українського фестивалю

У Виппані (штат Нью-Джерзі) на площі біля Українського американського культурного центру 24 вересня відбувся 13-й український фестиваль. Його відкрили Українські американські ветерани, які під командою Михайла Грицака винесли на сцену державні прапори. Прозвучали гімни України (Калина й Уляна Лещук) і США (Роман Ковбаснюк). Настоятель Української католицької церкви св. Івана Хрестителя о. Степан Білик виголосив вітальну промову та молитву.
На фестиваль прийшли численні американські урядовці (більшість була у вишиванках), які виступили з промовами про підтримку України у війні з Російською Федерацією (РФ) та осудом російської аґресії. Гостей представив Джері Куземчак.
Відбулося два великих концерти, які провадили Олександра Завадівська й Андрій Вовк. Під час мистецької програми на сцену виходили представники ряду організацій, учасників і спонсорів фестивалю. Делегація Української американської федеральної спілки «Самопоміч» провела грошову лотерею для дітей і дорослих, і вручила чек на $25 тис. Українському американському культурному центру, за який подякували о. Степан Білик та директорка центру Роксолана Лещук. Вона розповіла про доброчинну діяльність центру на підтримку враженої війною України.
Від Українського народного союзу Ніна Більчук і Михайло Козюпа провели грошову лотерею та заохотили новоприбулих українців вступати до найстарішої у США української організації. Участь у фестивальній програмі взяв її президент Роман Гірняк. УНСоюз мав свій інформаційний стіл, за яким працювали М. Дрич, Л. Деметрі, Н. Більчук і М. Козюпа.
Інформаційний стіл для втікачів від війни мала фундація «Леонід», від якої промовляла Анна Мове. Фундація допомагає українським біженцям у наданні медичних та юридичних послуг, забезпеченні харчами, предметами домашнього вжитку тощо. За сім місяців фундація надала допомогу більш ніж 50 родинам і вислала в України більше 50 т гуманітарної допомоги. Тел. фундації: 732-200-2990, електронна пошта: info@leonidfoundation.org.
Хвилюючим був виступ місійної групи, яка представляє полонених захисників «Азовсталі». На фестиваль приїхали поранений у Маріуполі і колишній полонений РФ Артур, дружини полонених воїнів Арсенія Федосюка — Юлія та Дениса Прокопенка — Катерина. Вони закликали чинити тиск на РФ для визволення всіх полонених українців і допомагати виснаженим голодом і тортурами звільненим із полону воїнам. Про можливість допомоги можна дізнатися на supportazov.com/support-usa.
За стійкою «Пласту» розповідали по станицю Нюарк цієї молодіжної організації Таїса Гамуляк, Катя Мулик, Софія, Оксана та Роман Шиприкевичі. А Юлія Фатула зі Спілки української молоді (СУМ) заохочувала до лотереї СУМ, у якій були розіграні для допомоги Україні мистецьке намисто з України та колекція монет про роди військ Збройних сил України (ЗСУ). Місцева пресвітеріанська церква подарувала Україні $5 тис.
Основу концертної програми склали танці Академії українського танцю ім. Роми Прийми-Богачевської та Школи українського народного танцю «Іскра» (керівник і хореограф Андрій Цибик), танцювальної школи «Надія» (керівник і хореограф Надія Лемеґа). Вони представили танці різних реґіонів України у виконанні танцюристів різних вікових груп.
Пісні під спів бандур виконали дуети «Мальви» (Калина й Уляна Лещук), Оксани Телепко та Галі Лесків. Дуетом і соло співали Зорян (пісню в пам’ять полеглого соліста Паризької опери Василя Сліпака виконав французькою мовою) і Роман Ковбаснюки. Юні балерини Софія та Соломія Попович зі Львова зачарували граційним виступом. Співали маленька Надійка Лейн та Аарон Гарматий.
Завершила програму американська співачка українського походження Христина Вульчак, відома за сценічним псевдонімом Kristina V. Заслужена артистка України, солістка Асоціації діячів естрадного мистецтва України, львів’янка за походженням, вона виконала авторські та народні пісні.
Багато цікавого діялося поза сценою, на площі фестивалю, де розгорнули свої виставки-продажі численні мистці, діяла українська кухня, можна було зробити пожертву для України та стати власником плакату на її підтримку. На акордеоні грав Володимир Сизоненко. Книжечки-летючки на підтримку України виготовив і роздав о. Іван Лишик. Велике зацікавлення викликав показ гармати — гаубиці М777, яку успішно використовують у російсько-українській війні, влучно стріляючи на 30 і більше кілометрів. Пентаґон погодив передачу 72 таких гаубиць як допомогу для України у війні з РФ. На фестивалі гармату представив Кейт Ґудінґ.
Гостей також запросили на концерт Анни Косачевич (сопрано), який відбудеться 2 жовтня у Плейнсборо в Princeton Alliance Church.
Як повідомляв «Міст», у Торонто провели найбільший у Північній Америці український фестиваль.

Лев Хмельковський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply