Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

У Вашинґтоні вшанували пам’ять жертв Голодомору

Автор:

|

Листопад 10, 2016

|

Рубрика:

У Вашинґтоні вшанували пам’ять жертв Голодомору

Ушанування пам'яті жертв Голодомору

У першу річницю після відкриття в американській столиці монументу, присвяченого жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 рр., вшанувати пам’ять до центру міста в неділю прийшли близько півтори сотні людей. «Річниця встановлення цього пам’ятника — подія не лише для української громади, але й для всього американського суспільства», — заявив Михайло Савків, голова Крайового комітету США з визнання Голодомору ґеноцидом.
Він нагадав, що меморіал розташований у самому центрі Вашинґтона — біля головного залізничного вокзалу, за кілька кварталів від Капітолію. «Щодня тут проходять тисячі людей, вони дізнаються про Голодомор в Україні, і це важливо», — зазначив представник української громади. Він також висловив переконання, що цей пам’ятник крім нагадування про страшну подію «є й символом того, що трагедія, яка сталася в Україні в 1932-1933 рр., ніколи не має повторитися ніде у світі».
Лариса Курилас, архітектор пам’ятника, зі свого боку зауважила, що відчуває, як за рік її монумент отримав власне життя. «Він перетворився з проекту в моїй уяві на щось більше, що люди можуть відчути те, що це належить всьому українському народу», — розповіла митець. Вона висловила переконання, що суспільство справді розуміє саму ідею цього пам’ятника та «бере від нього скорботу» за загиблими від Голодомору в Україні.
У меморіальному заході взяли участь священики українських Церков у США, Посол України в США Валерій Чалий, другий Посол США в Україні Вільям Міллер, дипломати, журналісти, громадські діячі, представники української й інших діаспор у США. Гостями заходу також стали голова Центральної виборчої комісії (ЦВК) України Михайло Охендовський, заступник голови ЦВК Андрій Магера та народні депутати України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply