Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

У Вашинґтоні відзначили річницю відкриття Меморіалу жертвам Голодомору

Автор:

|

Листопад 23, 2020

|

Рубрика:

У Вашинґтоні відзначили річницю відкриття Меморіалу жертвам Голодомору
Меморіал жертвам Голодомору 1932-1933 рр. у Вашинґтоні

У Вашинґтоні, столиці США, відзначили п’ятиріччя відкриття Меморіалу жертвам Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. в Україні. Від імені українського уряду віртуальний захід відкрила Еміне Джапарова, перша заступниця міністра закордонних справ України. «Цей монумент у серці американської столиці є даниною пам’яті жертв однієї з найбільших трагедій не лише в історії моєї країни та українського народу, а й всього людства», — зазначила вона.
Дипломатка розповіла про штучно створений Йосипом Сталіним голод і його багатомільйонні жертви та додала, що доносити світові правду про Голодомор є нашим моральним обов’язком. Вона зауважила, що світ уже не лише знає правду про цей злочин проти українців, але й, держава за державою, визнає Голодомор геноцидом.
Урядовця також згадала і про депортацію радянським режимом кримських татар 1944 року — «геноцид, який має таку ж саму природу, як Голодомор» і додала, що саме тому Верховна Рада України закликала інші держави визнати депортацію кримських татар геноцидом. «Ще задовго до здобуття нашою державою незалежності представники українських громадських організацій США, почали наш, тепер вже спільний, шлях до світового визнання Голодомору 1932-1933 рр. в Україні геноцидом українського народу. Саме завдяки копітким зусиллям української діаспори, ще далекому 1988-го, для вивчення й аналізу тих страшних подій було створили спеціальну Конґресову комісію, головним висновком якої стало: «Йосип Сталін і його оточення вчиняли геноцид проти народу України в 1932-1933 рр.». Далі були роки повсякденної праці, до якої, після здобуття Україною незалежності, долучилося і «дипломатичне військо» нашої країни. І сьогодні, як результат цієї роботи, маємо такі здобутки як визнання Конґресом США та майже половиною штатів США Голодомору 1932-1933 рр. в Україні геноцидом українського народу», — зауважила п. Джапарова.
Вона подякувала американським партнерами і друзям із Конґресу за їхню багаторічну послідовну підтримку та розуміння важливості цього питання для українців всього світу. «Попри ці значні здобутки, маємо рухатися далі і продовжувати нести у світ знання про всі геноциди сталінського режиму, такі як Голодомор та Surgun — депортацію кримських татар 1944-го. Внаслідок цього злочину понад 200 тис. людей виселили, половина з них загинула впродовж першого року депортації», — нагадала заступниця міністра.
Вона висловила переконання, що лише міжнародне визнання може стати гарантією, що подібне більше не повториться, і лише чітка міжнародна позиція щодо цього є єдиним інструментом цивілізованого світу для протидії агресії та злочинам проти людства.
Як повідомляв «Міст», Голодомор пом’янули в «Українському селі».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply