Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

У Сиракузах вшанували пaм’ять жертв Голодомору

Автор:

|

Грудень 18, 2019

|

Рубрика:

У Сиракузах вшанували пaм’ять жертв Голодомору
Промовляє д-р Борис Буняк

Нещодавно сиракузька громада вшанувала пам’ять мільйонів українців, замучених страшним голодом у 1932-1933 рр. Програму відзначень річниці Голодомору-Геноциду провели біля української православної церкви св. Луки. Саме перед цією церквою до 50-річчя Голодомору вставили хрест і спорудили символічну могилу в пам’ять замучених Росією голодом, а протоієрей Мирослав Глинський посвятив їх і відслужив панахиду. Якщо відзначення 50-річчя Голодомору були соборні та багатолюдні, то цьогорічні були набагато скромнішими.
Cоборну панахиду відслужили о. Микола Андрушків (церква св. Луки), о. митрат Михайло Дубович і о. Василь Кадило (церква св. Івана Хрестителя) та митрополит УГКЦ у США Борис Ґудзяк у присутності близько 30 вірян — православних і греко-католиків. Після панахиди діти поклали вінок до символічної могили, присутні заспівали національний гімн, а на щоглу підняли блакитно-жовтий прапор України.
Після панахиди у церковній залі відбулася зустріч учасників поминальних заходів, про яку подбав відділ Українського конґресового комітету Америки під проводом Ліди Буняк, котра вела програму. У залі була виставка публікацій про Голодомор, а присутні мали нагоду поділитися інформацією про визнання Голодомору-Геноциду в світі, про потребу подальшої праці в цьому напрямку та про наші зусилля, щоб ця траґедія увійшла до програм навчання в американських школах, подібно як до програм американських шкіл увійшов єврейський Голокост.
З коротким словом виступили митрополит Борис Ґудзяк, о. Микола Андрушків і Борис Буняк. По тому відбувся показ нового фільму про Голодомор When We Starve, який виготовив д-р Буняк. Фільм нагадав присутнім про страхіття смерти від голоду на родючих чорноземах України. Тоді щодня від штучного голоду вмирало 25 тис. українців. Після фільму присутніх почастували водою і куском хліба. Подбали про це організатори заходу.
Світлина Ліди Буняк

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply