Новини для українців всього свту

Sunday, May. 9, 2021

У США вшанували полеглого в Україні медика

Автор:

|

Липень 24, 2020

|

Рубрика:

У США вшанували полеглого в Україні медика
Панахида за полеглим у церкві Жировицької ікони Божої Матері

Громада Білоруської автокефальної православної церкви Жировицької ікони Божої Матері в Гайланд-парку (штат Нью-Джерзі) 19 липня вшанувала пам’ять свого земляка Миколи Ільїна, котрий поліг 13 липня від кулі російського найманця на Донбасі біля с. Зайцеве. Панахиду за полеглим воїном-медиком відслужив настоятель храму митрофорний протоієрей о. Зиновій Жолобак у сослуженні з о. Василем Дмитришиним. Після Служби Божої відбувся поминальний обід. Того ж дня панахиду відслужили й у Катедральному соборі св. Кирила Туровського цієї церкви.
Микола Ільїн народився 1984 року в Білорусі. 2006-го, коли в Мінську відбувалася опозиційна акція протесту, в якій він брав участь, юнака жорстоко побили. Він потрапив до лікарні, з якої втік до Києва, де брав участь в акціях на підтримку білорусів. Потім поїхав до Естонію, щоб отримати там політичний притулок. Урмас Рейнсалу, міністр закордонних справ Естонії, повідомив, що загиблий отримав громадянство Естонії 2016 року. «Громадяни Естонії можуть діяти у військових частинах інших країн із дозволу уряду», — зазначив він
Коли на Україну напала Росія, п. Ільїн поїхав у зону бойових дій і вивчився на медика, щоб допомагати пораненим солдатам. 13 липня ц. р. російські найманці в зоні проведення операції Об’єднаних сил на Донбасі обстріляли групу з трьох військовослужбовців, котрі намагалися забрати з поля тіло українського солдата, що перед тим підірвався на невідомому вибуховому пристрої в районі Зайцевого. Група військових у білих шоломах і з відповідними розпізнавальними знаками вирушила за тілом після підтвердження режиму тиші. Але найманці відкрили вогонь на ураження, Микола Ільїн загинув, одного вояка поранили, ще один отримав бойову травму.
Володимир Зеленський узяв під особистий контроль ситуацію з убивством військового медика та пораненням бійців під час евакуації тіла загиблого. На місце виїхали головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак і заступник керівника Офісу президента України Роман Машовець. Глава держави наголосив, що вбивство українських військових, котрі намагалися забрати тіло загиблого бійця з поля бою, «це черговий доказ цинізму, брехливості й нелюдяності бойовиків».
Посольство США в Україні відреагувало на вбивство медика на Донбасі, засудивши безперервну жорстокість очолюваних Росією сил.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply