Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

У США пам’ятають про жертв Голодомору

Автор:

|

Грудень 02, 2021

|

Рубрика:

У США пам’ятають про жертв Голодомору
Єпископ Української католицької єпархії Стемфорда Павло Хомницький, митрополит УПЦ США Антоній, митрополит УКЦ, архієпископ Філадельфійський Борис Ґудзяк і архієпископ Даниїл УПЦ США під час панахиди

У катедральному соборі св. Патрика в Нью-Йорку 27 листопада за участі сотень закордонних українців відбулося вшанування пам’яті жертв Голодомору-Геноциду 1932-1933 рр. в Україні. Представники Українських американських ветеранів (УАВ) на чолі з Михайлом Грицаком внесли прапори США, України й УАВ. Панахиду відслужили митрополит Антоній і архієпископ Даниїл із Української православної церкви (УПЦ) США, архієпископ Філадельфійський Борис Ґудзяк, митрополит Української католицької церкви (УКЦ), і єпископ Української католицької єпархії Стемфорда Павло Хомницький разом із численними священниками. Службу Божу супроводжував спів хору «Думка» (керівник — Василь Гречинський), який завершив її співом «Вічная пам’ять».
Митрополит Антоній виголосив промову, в якій зазначив: «Сьогодні ми зібралися, щоб відзначити 89-ту річницю загибелі 10 млн людей, які постраждали в 1932-1933 рр. від злочину більшовицького режиму в СРСР проти України». Звертаючись до присутніх владика попросив молитися й разом просити Господнього благословення та пам’ятати тих, хто у стражданнях загинув. Наприкінці Поминального богослужіння архієпископ Даниїл виголосив молитву.
Потому поминальну церемонію провадив Андрій Добрянський із Українського конґресового комітету Америки, який привітав духовенство, подякував усім, хто приєднався до поминання. Він зачитав звернення від сенатора Чарльза Шумера, який висловив жаль за те, що з поважних причин не був особисто присутній на Богослужінні. А. Добрянський також докладно розповів про Голодомор й згадав Рафаеля Лемкіна, який ввів термін «геноцид».
Президент США Джо Байден також надіслав послання, в якому висловив смуток у зв’язку з тим, що таке зло було скоєне проти українського народу, і запевнив, що докладаються всі зусилля для захисту від подібних траґедій, які відбуваються у світі сьогодні.
Оксана Маркарова, Надзвичайний і Повноважний Посол України в США, оголосила звернення президента України Володимира Зеленського. «У День пам’яті жертв голодоморів у храмах світу, від собору Св. Патрика в Нью-Йорку до собору Св. Георгія в Стамбулі та в усіх ключових столицях, вшановують і моляться за мільйони невинних душ українців», — наголосив глава держави. Дипломатка згадала й траґедію своєї родини у ті тяжкі часи. Вона подякувала всім за те, що об’єдналися в пам’яті та продовжують допомагати Україні сьогодні в її боротьбі за незалежність.
Сергій Кислиця, Постійний представник України при Організації Об’єднаних Націй (ООН), зазначив, що зло вчорашнього дня продовжується безперервно сьогодні, коли Росія продовжує свою аґресію проти народу України. «Господь покарає тиранів за їхню аґресію, зарозумілість і пихатість. Саме з цією вірою українці сьогодні запалюють свічки та згадують мільйони людей, які загинули від таких тиранів», — зазначив він.
Митрополит Борис Ґудзяк подякував кардиналу Долану за його гостинність і за використання для поминальної служби чудового собору, а також звернувся до Господа з проханням зберегти український народ, захистити світ і дати мудрість, щоб усі розумно використовували свою свободу.
Церемонію завершили гімном «Боже Великий Єдиний» у виконанні хору «Думка». Дипломати та служителі Церков підійшли до хору й подякували за чудовий спів. Послиня Маркарова вийшла до зали й спілкувалася з присутніми.
У церемонії також взяли участь Олексій Голубов, генеральний консул України в Нью-Йорку, Валерій Кучинський, колишній посол України в ООН, керівники українських фінансових установ і громадських організацій. Участь більшости учасників із штату Нью-Джерзі забезпечила допомога Української американської федеральної кредитової спілки, яку представляв Михайло Козюпа.
Як повідомляв «Міст», у Берліні обговорили роль літератури в розкритті теми Голодомору.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply