Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

У сорочці народився…

Автор:

|

Березень 26, 2015

|

Рубрика:

У сорочці народився…
Володя Бубела та його лікар

Володя Бубела та його лікар

В Україну з Бостонського шпиталю «Шрайнерс госпіталь» повернувся Володя Бубела, дев’ятирічний хлопчик, житель Львівської області, котрий ще недавно був у надкритичному і загрозливому стані: майже 80 % тіла вкривали глибокі опіки.

Розповісти, як усе сталося, мама Володі Марія Бубела, толком не може. Плачучи пояснює, що була на роботі у Львові, а в с. Запитові, що у Кам’янко-Бузькому районі, зі сестрою залишився син. Ніхто не бачив, як Володя пішов у сарай, і чому той сарай запалав, теж ніхто сказати не може. Дитину врятували з полум’я, і карета «швидкої» помчала у Львівський опіковий центр, що у 8-й міській лікарні. Відразу — у реанімацію.
Завідувач опікового центру, опіковий хірург Василь Савчин розповів кореспонденту «Моста», що стан Володі був украй важким. Критичним станом вважають 40 % глибоких опіків тіла, а у Володі Бубели було майже 80 %. Доправити дитину у Київ відразу було неможливо. Оперували у Львові і, щойно стан більш-менш стабілізувався, реанімобілем перевезли у Київський міський центр термічної травми та пластики. У Києві — теж у реанімацію.
Професор Георгій Козинець, головний комбустіолог України, розповідає, що стан хлопчика був дуже важким. Стільки глибоких опіків — величезна загроза для життя. У Києві Володю лікували упродовж трьох тижнів. Одночасно проводили консультації з лікарями «Шрайнерс госпіталю». Зрештою українські лікарі постановили скерувати Володю на лікування у США. Усі видатки на перевезення пацієнта спеціальним реанімаційним літаком, присланим з Америки, узяв на себе американський лікар Геннадій Фузайлов.
Доктор Гарвардської медичної школи та дитячої клініки «Шрайнерс госпіталь», не може точно сказати, скільки операцій пережив Володя Бубела в США. Спочатку, каже, рахував, а потім збився з рахунку. Оперували багато. Насамперед потрібно було вивести дитину з критичного стану, а далі — адаптовувати до життя. Це — складний і тривалий процес, що потребує не одного року лікування й нагляду.
Володя Бубела — двадцять сьома дитина з України, котру рятують у США. Про кожного українського пацієнта д-р Фузайлов розповідає з особливою теплотою. Відчувається, що усі вони стали йому рідними.
«Володя — чудовий хлопчик, — запевняє лікар. — У такому юному віці цій дитині вже стільки довелося пережити. Але він — сильний і мужній хлопчик, тримається. Ці українці ніби усі зі сталі зроблені. Такі гени треба клонувати».
Рятувати життя маленьких українців американські медики почали 2005 року, коли з України у Гарвардську медичну школу і дитячу лікарню «Шрайнерс госпіталь» у Бостон доставили з 80 % глибоких опіків на тілі п’ятирічну Настю Вівчар, маленьку героїню, харків’янку, яка врятувала з полум’я свою дворічну сестричку, мало не заплативши за це власним життям.
Настю Геннадій Фузайлов називає частиною свого серця» — надто багато зусиль американським лікарям коштувало врятувати цю дитину. В Україні дівчинка повернулася до нормального життя, казала медикам, що хоче стати лікарем-комбустіологом, аби рятувати життя дітей.
Відтоді американські лікарі почали надавати допомогу українцям: консультаціями і лікуванням, суттєвою матеріальною допомогою опіковим центрам України, безкоштовним для українських дітей лікуванням у Бостонській клініці. Також українські медики їздили у Бостон, аби повчитися в американських колег і набратися досвіду.
Запитань про гроші, які йдуть на лікування українців, д-р Фузайлов скромно уникає. Відразу намагається перейти на іншу тему, запевняючи: «Найбільша цінність — врятоване людське життя. Украй важливо встигнути, бо у цих травмах багато важить час».
27 врятованих життів маленьких українців — завдяки шпиталю у Бостоні. Перебування та лікування у шпиталі для українців — безкоштовні. Це — справжнє диво для українських дітей, адже їхні сім’ї здебільшого не мають змоги оплатити лікування за кордоном. Окрім того, усі ці пацієнти повинні ще не раз приїжджати на огляд у Бостонську клініку. Зараз у шпиталі перебуває троє українських діточок, котрі отримали шанс на життя. Велику справу роблять американські лікарі для українців.

Ірина Кушинська

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply