Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

У Савт-Бавнд-Бруку відзначили провідну неділю

Автор:

|

Травень 08, 2019

|

Рубрика:

У Савт-Бавнд-Бруку відзначили провідну неділю
Солодощі від Школи українознавства при Українській православній церкві св. Андрія Первозванного

Українська православна церква США 4-5 травня відзначала Томину провідну неділю. В Українській православній церкві св. Андрія Первозванного у Савт-Бавнд-Бруку відслужили Літургію, яку очолили митрополит Антоній і архієпископ Даниїл у співслужінні численного духовенства. Була відслужена також і панахида за спокій душ патріарха Мстислава, митрополитів та єпископів‚ всіх спочилих, а також жертв Голодомору в Україні, Чорнобильської катастрофи, полеглих на Майдані і на сході України. У панахиді брали участь українські американські ветерани, котрі поклали вінок до пам’ятника своїм бойовим побратимам.
Два дні в Українському культурному центрі тривали виставки та продаж народних виробів, книг і музичних записів, страв української кухні. Великий вибір книг, предметів церковного ужитку від імені Консисторії Української православної церкви (УПЦ) США пропонувала гостям Олена Шак. Василь і Людмила Брині з донькою Софією привезли з Клівленду колекцію вишиванок, виготовлених в Україні. З Клівленду приїхав також і Степан Мамус, котрий привіз різні вироби з українською символікою. Канаду представляв Андрій Вітер із добіркою записів української музики та пісень. Сестри Тамара Ганенко й Леся Довбенко, а також Андрій Грицак пропонували гостям картини з українського життя. Для дітей влаштували різні ігри та розваги.
Кожен ярмарок пов’язаний із частуванням українськими стравами. Цього разу великий вибір приготували Сестрицтво св. Покрови (голова — паніматка Леся Сівко) та Школа українознавства (директор — Ярослава Данищук) при УПЦ св. Андрія Первозванного. Від школи пропонували солодощі Надія Білічак, Аліна Паньків, Оксана Бекета, Уляна Григораш, Іра Кореньовська, Світлана Бринич, Леся Резнік, Ірина Рашкевич і Ростислав Костецький, а смаженину під керівництвом Романа Борси готували Микола Табака, Андрій Резнік, Ірина Кизишин, Тетяна Глуха, Оксана Горська, Аліна Годовська, Назарій Ярема, Юрій Вовк, Володимир Лиманський. До солодкого столу від Сестрицтва запрошували Рома Волочій, Наталія Гладиш і Маргарита Варіанка.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply